Ana SayfaYazılımWindows 10 kullananların sayısı yükselmeye başladı

Windows 10 kullananların sayısı yükselmeye başladı

Microsoft son zamanlarda birçok ürünün tek bir platformda toplamaya başladı. Özellikle yeni tasarım Skype ile birlikte Windows 10 tasarımını önceki sürümlerde de görür olduk. Windows 10 kullanıcılarının sayısının bu derecede artış göstermesinin sebebi ise artık yeni donanım bilgisayarlarda bu işletim sisteminin olması ve aynı zamanda birçok kurumsal yerde Microsoft’un Windows 10 kullanmasıdır. Eski sürüm işletim sistemleri artık tercih edilmiyor ve aynı zamanda şirket tarafından çok yakında güncelleme almayacak. Windows 10 hem ucuz hem de oldukça kullanışlı bir işletim sistemidir.

MARKALAR FREEDOS BİLGİSAYARLAR SATIYORLAR

Birçok marka artık Windows işletim sistemine sahip bilgisayar satmıyor. Bunun yerine yerli markamız Monster gibi birçok marka FreeDOS denilen, hiçbir işletim sistemi olmayan bilgisayarları almayı tercih ediyorlar. Mağazalarda en güncel sürüm Windows bulunduğu için eski sürümlere ilgi olmuyor ve zaten Microsoft internet sitesinde de Windows 10 indirebiliyorsunuz. Sosyal medya kullanımından, fotoğraf ve video işlerine kadar birçok kişi artık Windows 10 kullanıyor ve çok rahat ettiğini dile getiriyor.

KULLANICI ODAKLI TASARIM SAYESİNDE ÜSTÜN PERFORMANS

Yeni Windows 10 ile birlikte tasarım baştan aşağı değişti. Kullanıcılar Windows 8 ile gelen kutu tasarımını hiç beğenmemişti ve yeni sürümü satın almıyordu. Bunu duyan Microsoft ise Windows 9 çıkarmadan direkt olarak 10. sürümünü çıkardı ve bu sürüm ile başarıyı yakaladı. Eğer sizde yeni nesil bir bilgisayar topluyor yada satın alıyorsunuz en güncel Windows sürümünü almaya özen gösterin.

Salih
Salih
Sosyopat.com.tr ile farkı hissedin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir