19 Ağustos Pazar

Yemek Sepeti alan adı sorunu yavaş yavaş çözülüyor

Yemek Sepeti alan adını yenilemeyi unutunca alan adı kapatıldı. Web sitesi halen aktif olmadığı gibi şirketten resmi bir açıklama gelmedi.


Türkiye’nin online yemek siparişi sitesi olan Yemek Sepeti şuan bir alan adı sorunu ile gündeme geldi. Sizde bu haberi yaptığımız tarihte siteye giriş yaptığınızda oldukça değişik bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Yemek Sepeti hesabının doğrulanması isteniyor ve kullanıcılar sisteme giriş yapamıyor. Şirketten henüz bir açıklama gelmediği gibi sorunun düzelmediği her geçen saat çok net bir şekilde görülüyor. Şirketin sosyal medya hesaplarına göz atıyoruz ama herhangi bir duyuru göremiyoruz. Bunun bir sorun mu yoksa saldırımı olduğu henüz bilinmiyor. Türkiye’de milyonlarca kişinin cep telefonunda bu uygulamanın olduğu biliniyor.

ALAN ADI UNUTULDU İDDİASI GÜNDEME GELDİ

Şirkete milyon dolarlar kazandıran ve sadece 30 TL değeri olan alan adının unutulduğu iddiası henüz doğrulanmadı ama biz sorguladığımız 2021 yılına kadar alan adının yenilendiğini görebiliyoruz. Yemeksepeti.com şuan halen aktif değildir ama kurumun tekrar alan adını yenilediği biliniyor.

Alan adı kayıtları silinmişse, sunucu ile domain arasındaki bağlantının sürmesi 1 gün kadar sürebilir. Bu bağlantının bir an önce sağlanması bekleniyor ama şirket oldukça fazla değer kaybetti diyebiliriz. Google gözünde bugün milyonlarca kez hata sayfası ortaya çıkacak ve aynı zamanda binlerce şirket bugün sipariş alamadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pelin Dündar ile röportaj yaptık!

Hikayesi kendine açtığı ve tamamen kendi çapında takıldığı Twitter hesabı ile başlayan Pelin Dündar, nam-ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir