9 Ekim Salı

Xiaomi’ye güçlü Snapdragon 845 takviyesi geliyor

Premium tasarım ve ucuz fiyatıyla dikkat çeken Xiaomi’ye dünyanın en güçlü ve dayanaklı işlemcisi olmaya aday Snapdragon 845 takviyesi geliyor.


Snapdragon telefonlarda kullanılan oldukça güçlü işlemciler arasında yer alıyor. Tamamen robotlarla üretilen bu işlemcide bir hata payı olması bir hayli zor olduğu gibi aynı zamanda onlarca markanın yüksek performans gösterebilmesi için bu işlemciden alması gerekiyor. Yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre son zamanlarda kullanıcının direkt olarak ilgisini çeken bir marka olan Xiaomi’nin yeni model telefonlarında Snapdragon 845 işlemcisi kullanacağı belli oldu.

ÇİN ARTIK KENDİ ÜRÜNLERİNİ SATMAYA BAŞLADI

Çin deyince aklımıza genelde fabrikaların kurulu olduğu ve aynı zamanda dünyanın en büyük firmalarının üretim merkezleri gelir. Üretim kolay olduğu gibi vergilerin düşük olması, insan gücünün fazla olduğu halde maliyetin çok az olması her anlamda Çin’in fabrika açılması ve seri üretim yapılması için oldukça karlı bir yer olmasını sağlıyor. Çin’li bir marka olan Xiaomi ise tasarım ve fiyatıyla milyonlarca adet telefon satışında başarılı olmuş ve aynı zamanda çok büyük yatırımlar almıştır.

SNAPDRAGON GENELDE MARKANIN TERCİHİ OLUYOR

Şirketin CEO’su Lei Jun yaptığı basın açıklamasında oldukça farklı konulara değindi. Xiaomi’nin geçmişten beri Snapdragon işlemcilerini kullandığı ve kullanmaya da devam edeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yapılan açıklamada ayrıca Qualcomm’un yeni işlemcilerinin Xiaomi marka ürünlerde kullanılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SMS tarihe karıştı ama yeni yılını kutluyorlar

1992 yılında keşfedilen SMS, 2000 yılında patlama yapmış ve insanların iletişim tercihi haline gelmişti. Emoji ile kardeş olan SMS bir süre sonra popülerliğini internetle çalışan uygulamalara kaptırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir