2 Kasım Cuma

Youtube’u harabe bir halden kurtarmak için ilk adım atıldı

Youtube’u harabe bir halden kurtarmak için Google köklü adımlar atmaya hazırlanıyor. İlk etapta tam 10 bin gözlemcinin işe alınacağı belirtiliyor.


Youtube’ın gelişmesine ön ayak olan çöp videolar artık Google’ın da dikkatini çekmeye başladı. Youtube çok profesyonel bir hale geldi ve oldukça fazla içerik üretildiği için sürekli olarak güncel kalmayı başarıyor. Oldukça hızlı olduğu gibi çok profesyonel videolar çekip Youtube’da saklayabilirsiniz. Youtube veri merkezlerini gelişmiş teknoloji ile koruyor. Yani güvenlik ve jeneratörler uzmanlar tarafından özenle hazırlanmıştır. Gelen bilgilere göre Youtube CEO’su profesyonel bir hale getirmek isteidği Youtube’u çöp videolardan kurtarmak için 10 bin kişiyi işe alacak.

YAPAY ZEKA KULLANIMI ARTIRILACAK

Youtube CEO’su aynı zamanda yapay zekanın çok daha aktif olarak kullanacağına vurgu yaptı. 10 bin kişi işe alındıktan sonra gözlem yapacak ve videolar buna göre kalkacak ama Youtube’un yapay zekası artık çok daha fazla kullanılacak ve çok daha fazla video siteden kaldırılacak. Böylece Youtube sunucularında boş yer açılacak ve video medyası girişimi olan Youtube harabe bir halen kurtarılacak. YouTube CEO’su Susan Wojcicki blog yazısında oldukça net bir şekilde bilgi verdi.

Youtube yapay zekası şuan için videoların özgün olmasını kontrol ediyor. Yani siz web sitesine özgün ama saldırı videosu koysanız bile yayınlanabiliyor. Şikayet edilmediği sürece ise Youtube bu videodan haberdar olmayabilir. Youtube’dan gelen açıklama ise yapay zekanın bu tür durumlarda çok daha aktif kullanılacağı yönünde oldu. Bu açıklamanın akabinde ise blog yazısında 10 bin kişinin istihdam edileceği belirtildi ve işe alan kişilerin öncelikli olarak saldırgan videolarını kaldıracağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir