Ana SayfaHaberlerYouTube, Android’de Akıllı İndirme özelliğini test ediyor

YouTube, Android’de Akıllı İndirme özelliğini test ediyor

Abone olanlar için YouTube Müzik’’in özelliklerinden biri Akıllı İndirmeler olarak adlandırılıyor. Temel olarak bu özellik, sık dinlediğiniz ya da beğendiniz şarkıları cihazınıza indirerek internet bağlantısı olmadan dinleyebilmenizdir.

Bazı Android kullanıcıları özelliği denemek için uyarı aldı

YouTube’un, kullanıcıların bir veri bağlantısına ihtiyaç duymadan içeriğin keyfini çıkarmasını sağlayan yeni bir özelliği test ettiği bildiriliyor. 9to5Google’a göre bu özellik Avrupa’da bulunan bazı Android akıllı telefonlarında ‘Akıllı İndirmeler’ özelliğini denemek için bir uyarı aldı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Youtube-Androidde-Akilli-Indirme-ozelligini-test-ediyor-1.png

Kaydolduğunuz zaman her Wi-Fi ağına bağlanışınızda YouTube, her hafta otomatik olarak videodan oluşan bir liste indirmenizi sağlıyor.

Telefonunda yeterli alan olmayan kullanıcılar bildirim alacak

Kullanıcılar, ‘Kitaplık’ sekmesinden ‘İndirilenler’ sayfasına girerek Akıllı İndirmeler başlığı altındaki çevrimdışı içeriğe erişebiliyor. Haftanın 20 videosunu indirmek için yeterli telefon depolama alanına sahip olmayan kullanıcıların bildirim alacağı bildiriliyor. Bu bildirim, Akıllı İndirmeler özelliğinin devam etmesi için atmaları gereken ek adımları içerecek.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Youtube-Androidde-Akilli-Indirme-ozelligini-test-ediyor-6.jpg

Aynı zamanda bu yeni özelliğin Android’in en son sürümü Android 12 üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şu anda bu özellik, yalnızca belirli bir grup ve bölgelerde kullanıma açıldı. Akıllı İndirme özelliği, 14 Şubat’a kadar Premium aboneler için deneysel bir özellik olarak sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir