Ana SayfaYoutubeYouTube, getirdiği yeni özelliklerle çok konuşulacak

YouTube, getirdiği yeni özelliklerle çok konuşulacak

Dünyanın en fazla kullanılan video izleme platformlarından YouTube, iki yeni özelliğini kullanıcılarının beğenisine sunacak. Şirket, yaptığı yeniliklerle en büyük rakibi TikTok’a fark atmayı planlıyor. Peki, bu iki yeni özellik ne?

 

Transkript Kutusu özelliğiyle kullanıcılar zaman kaybetmeyecek

YouTube’un yapacağı yeniliklerden Transkript Kutusu, uzun süredir beklenen bir özellik. Videoların sadece belirli bir kısmını izlemek isteyen kullanıcılar ileri sarma veya hızlandırma özelliğini kullanıyordu. Platformun yeni özelliği sayesinde artık videonun kaçıncı dakikasında neden bahsedildiği görülecek. Böylece kullanıcılar zamaan kaybetmeden istedikleri bölümü izleyebilecek.

Yepyeni bir Seslendirme özelliği

YouTube, 2021’in Temmuz ayında Shorts ile TikTok’a rakip olmuştu. Öte yandan şirket, kullanıcılarını motive etmek için 100 milyon dolarlık bir fon ayırmıştı. Şimdi ise YouTube Shorts, kullanıcılarının beğenisine yeni bir özellik sunuyor.

Daha önce Shorts’da yayınlanacak videolara yalnızca YouTube Kitaplık bölümünden müzik ekleniyordu. Ancak yeni Seslendirme özelliği sayesinde videolar için özel olarak kaydedilmiş sesler kullanılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir