Ana SayfaGüncelPinterest, artırılmış gerçeklik konusunda önemli bir adım attı!

Pinterest, artırılmış gerçeklik konusunda önemli bir adım attı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz Pinterest. Platform, son zamanlarda artırılmış gerçeklik üzerine çalışamlar yürütüyor. Bugün şirket, alışveriş bölümündeki mobilyaları artırılmış gerçeklik ile evinizde görebilmenizi sağlayan yeni özelliğini test etmeye başladı. İşte detaylar

pinterest

Artırılmış gerçeklik sayesinde mobilyaların nasıl durduğu görülebilecek

Artık bir mobilya almadan önce mobilyanızın evinizde nasıl duracağı konusunda fikir sahibi olabileceksiniz. Pinterest taradından geliştirilen yeni artırılmış gerçeklik özelliği sayesinde mobilya alışverişi yapan kullanıcılar satışa sunulan ürünü AR destekli telefonların kamerası aracılığı ile evlerinde nasıl duracağını görüp, ürün hakkında ön fikir edinebilecekler.

İadelerin büyük ölçüde önüne geçilmesi bekleniyor

Pinterest, hizmet için 20.000’den fazla mobilya ürünü sunan Wayfair, Crate & Barrel, Macy’s ve Target gibi büyük perakendecilerle işbirliği yaptı. Bu özelliğin temel amacı insanların alıp kötü durduğunu düşündüğü ve iade ettiği ürünler. Şirkete göre bunu yapan insan sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Bu özellik ile bunun önüne büyük ölçüde geçilmesi bekleniyor.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunuldu

Özellik şu anda ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pinterest kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda ancak ülkemize gelip gelmeyeceği henüz daha belirsizliğini koruyor. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir