Ana SayfaGüncelYouTube, İçerik Oluşturucu Stüdyosu İçin Yeni Analiz Seçeneklerini Test Ediyor!

YouTube, İçerik Oluşturucu Stüdyosu İçin Yeni Analiz Seçeneklerini Test Ediyor!

Popüler video arama motoru YouTube, İçerik Stüdyosu için bir dizi analiz seçeneğini test etmekle meşgul. Şirket, amacının kullanıcılara içerik stratejilerini daha iyi oluşturmalarında yardımcı olabilecek daha fazla içgörü sağlamaya yardımcı olmak olduğunu söylüyor.

Platform, kullanıcıların uygulamada nasıl etkileşim kurduğunu, nasıl arama yaptığını ve uygulamada farklı etkinlikler gerçekleştirdiğini vurgulayan bazı seçeneklerin önizlemesini bile yaptı. Ayrıca, platformda görülen çeşitli konuları şu anda nasıl test ettiklerini de gösterdi.

Sonuç olarak, bu yeni işlevler, geçen yıl adından söz ettiren uygulamanın Arama Öngörülerine dahil edilecek. Bu arada, özelliğin ilk aşaması bu yılın Nisan ayında başlatıldı.

 

Bu, içerik oluşturucuların, insanların kendi kanallarında ve diğerlerinin kanallarında neleri sevdiği hakkında daha iyi bir fikre sahip olduğu ilk seferdi.

Firma, yeni lansmanın planlama açısından gerçekten nasıl bu kadar yardımcı olabileceğini ekliyor. Ancak uygulamanın bu yaklaşıma biraz daha derinlik kazandırmaya daha fazla ilgi gösterdiğini görmek gerçekten harika. Bu şekilde, pek çok içerik oluşturucu, nelerin trend olduğunu ve hangi konuların insanların teknelerinde dolaştığını görme şansına sahip olur. Bu nedenle, nihai arama stratejisini oluşturmak için bundan daha fazla neye ihtiyacınız var?

İlk eklenen en yeni ekleme İzleme İlgisi olarak adlandırılır. Bu, yalnızca masaüstünde mevcuttur ve uygulamada arama dünyasında trend olan birçok bilgiyi ekranda gösterir. Ancak şimdi herhangi bir konu için İzleme Etkinliği’nin eklenmesiyle ilgili daha fazla haber var.

Şirket, belirli bir konuyu hedeflediğiniz için, o belirli niş içindeki yenilikleri görmek her zaman harika bir fikirdir, diye ekliyor. Dolayısıyla, hepsini gerçekten özetlememiz gerekirse, artık izleyicilerinizin ilgiyle ne izlediğine ve eldeki önerilere bağlı olarak belirli bir video içeriğinden diğerine nasıl geçtiklerine dair en iyi fikri edinebilirsiniz.

Teknolojinin artık size kullanıcıların tek bir dokunuşla bir videodan diğerine nasıl geçtiğini söyleyebilmesi inanılmaz. Ve bu da, herhangi bir anahtar terimin girişi olmadan. Stratejinize değer katmanın bundan daha iyi bir yolu olmadığını düşünüyoruz.

Ama hepsi bu değil. Platform, hedef kitlenizin belirli bir konuda ne izlediğiyle bağlantılı daha fazla bilgi eklemek istiyor. Bu bilgiler, kullanıcılara içerik için yeni stratejilerini etkili bir şekilde nasıl temel alacakları konusunda bir rehber göstererek sona erecektir.

Benzer şekilde, analitik, kullanıcılara belirli bir konu açısından neyin ilginç olduğu hakkında bazı ek ayrıntılar da verecektir. Ve bu, uzun vadede size büyük getiriler sağlayabilir. Sonuçta, belirli kullanıcılarınıza yönelik çekiciliği en üst düzeye çıkarıyorsunuz.

Son olarak, özelliğin, hedef izleyicilerinizin neleri sevdiği ve kaydettiğiyle bağlantılı kişiselleştirilmiş öngörüleri nasıl içereceği hakkında bazı ilginç bilgilere sahibiz.

Uzmanlar, bir videoyu kaydetmenin, kullanıcının ilgisini çeken şeyin çok harika bir göstergesi olduğunu söylüyor. Yani kesinlikle bunu almak istiyorsun. Benzer şekilde, uygulamanın doğrudan katılım verileri aracılığıyla planlamanızı gerçekleştirme hakkında konuştuğunu duyduk. Bu, belirli nişlerle ilgili belirli ilgi alanlarını sergileyecektir.

Bunu, büyümek ve daha iyi bir yaratıcı olmak için en iyi şansı elde etmekle bağlantılı bir parlayan ışık biçimi olarak düşünebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, artık sadece promosyonlara büyük önem vermek yerine eski yaklaşımlara veda edebilir ve oradaki gerçek trendlerle bağlantılı yenilerini benimseyebilirsiniz.

İçgörü özelliği şu anda test ediliyor ancak platform, gelecekte yararlanabilmeleri için yakında tüm içerik oluşturucuların kullanımına sunmayı umuyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir