Ana SayfaGüncelYouTube, İçerik Oluşturucular İçin İki Heyecan Verici Güncelleme Başlattı

YouTube, İçerik Oluşturucular İçin İki Heyecan Verici Güncelleme Başlattı

YouTube, yaratıcılarına yardımcı olmak için ekstra yol kat eden uygulama olarak selamlanıyor. Ve bu yeni platform lansmanı turu bunun kanıtı.

Platform, içerik oluşturucuların Shorts özellikleri aracılığıyla toplulukla daha iyi etkileşim kurabilecekleri yeni bir araç olarak görülüyordu. Bu, videoda görülen tek bir yoruma dayalı olarak yenilikçi Shorts oluşturma konseptinin devreye girdiği yerdir.

Bu özel örnekte görüldüğü gibi, yeni özellik, bir kullanıcının kısa süre önce yayınladığı bir yorum aracılığıyla kendi Short’unuzu tasarlamanız için hızlı bir bağlantı sağlar. Yorum, Shorts için kamerada bulunan bir çıkartmaya atanır.

TikTok uygulamasının görüntülü yanıtlama özelliğine benzer olduğunu söyleyebiliriz. Ve bilmiyorsanız, Instagram geçen yıl Aralık ayında bu özelliği zaten kanatları altına aldı.

Uygulama, yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla haberlerden bahsetti. Shorts içeriğiyle ilgili yorumların öne çıkarılmasıyla ilgili olarak kullanıcıların dualarını nihayet nasıl yanıtladığı hakkında devam etti. Unutmadan, bu lansman, Shorts özelliği söz konusu olduğunda türünün ilk örneği.

Gördüğünüz gibi, YouTube artık şeylerin etkileşim yönüne eğilmeye daha hevesli ve bu yüzden TikTok temalı bu fikri Shorts için gemiye alıyor. Shorts’un bu kadar kısa sürede gerçekten büyük bir başarıya dönüşmesi, uygulamanın kesinlikle daha iyi gelir elde etmek için bu özellik üzerinde daha fazla çalışacağı anlamına geliyor ve bu harika bir başlangıç ​​gibi görünüyor.

İlgileniyorsanız, özellik bugün kullanıma sunuluyor ve bu nedenle iOS aygıtına sahip olan tüm Shorts yaratıcıları önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanılabilecek. Ama merak etmeyin, Android kullanıcıları, ayrı bir lansman alacaksınız.

Uygulama, reklamverenlerin önünü açıyor. YouTube, video tüketimi açısından kendisini hizalamanın yollarını arıyor. Bu yeni özellik, biryatay videoları kare veya blok görünümünde yeniden biçimlendirmek için otomatik süreç .

Sonuç olarak, tüm süreç, herkesin içerikle nasıl etkileşime girdiğine bağlı olarak sunum ekranınızla eşleşir. Ve elde ettiğiniz şey çok daha akıcı bir sonuçtur.

YouTube, son blog gönderisiyle, makine öğrenimi modellerinin içerikteki yüzler, hareket ve bütünleşik nesneler gibi belirli özellikleri tanımladığını açıkladı. Daha sonra onu birkaç farklı sahneye böler. Sonunda, integral elemanlar daha merkezi olarak ortaya çıkma eğilimindedir.

Bu şekilde reklamcılar, kullanım trendlerinin ve hatta Shorts’ların yardımıyla kendilerini daha iyi hizalayacaklardır. Bu trend oluyor ve uygulama için önemli bir gelir getiriyor.

YouTube ayrıca kendi araştırmasını nasıl yürüttüğünü ortaya koydu ve yatay içeriğin tek başına arzu edilen etkileşimi nasıl elde edemediğini kanıtladı. Bu arada, dikey reklam öğelerini videolarına dahil eden reklamverenler,

dolar başına %20’ye varan daha fazla dönüşüm elde edilmesiyle ilgili olarak düşünün.

Kısa biçimli içerik kesinlikle tüm doğru nedenlerle trend oluyor. Ve bu şekilde markalar kendilerini bu yeni değişime daha iyi tahsis edebilirler. En iyi yanı, çok fazla çaba veya zaman gerektirmemesidir.

Şimdilik, özellik birkaç farklı Uygulama Kampanyası için açıktır. Benzer şekilde platform, dikey videoların reklamları için şablonlar adı verilen başka bir özellik hakkında daha fazla konuşuyor. Bunu, video oluşturmak için Google Ads aracında bulabilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir