Ana SayfaGüncelZoom, E-posta ve Takvim Uygulamaları Dünyasına Girerken En Büyük Genişleme İçin Hızlanıyor

Zoom, E-posta ve Takvim Uygulamaları Dünyasına Girerken En Büyük Genişleme İçin Hızlanıyor

Zoom deyince aklınıza gelen ilk düşünce nedir? Dışarıdaki çoğu insan için pandemi sırasında bir kurtarıcıydı. Ve uzaktan çalışmaya yol açan uygulamadır.

Günümüzde insanlar görüntülü sohbet kavramına aşık. Ama eskilerin dediği gibi, zamanla doğaçlama yapmalıyız. Ve bu tam olarak şirketin yapmayı planladığı şey.

Zoom’un e-posta ve takvim uygulamaları dünyasına girmeye hazırlanırken en büyük genişlemelerinden birine hazırlandığı bildiriliyor. Evet, doğru duydunuz!

Yakın zamanda The Information tarafından bildirildiği gibi, şirket yeni lansman açısından çok çalışıyor. Ve yakında popüler görüntülü sohbet uygulamasının çok daha fazlasına, belki de Microsoft Office ve hatta Google Workspace gibi teknoloji devleri için harika bir rakip haline geldiğini görebiliriz.

Unutmayın, bu uygulama evrimde uzun bir yol kat etti ve dünyadaki tüm başarıyı hak ettiğini düşünüyoruz. Peki bu, Zoom’un tamamen ayrılması anlamına mı geliyor, değil mi? Firmanın CEO’su birkaç kez sektördeki diğer devlerle işbirliği yapmayı ve onları piyasadan tamamen silmemeyi tercih ettiğini yineledi. Ve biz bunun seslerini seviyoruz.

Ama şimdi, kendinize yeni bir yer açmanın ve yeni kimliğinizi ve ekosisteminizi inşa etmek için daha çok çalışmanın zamanı geldi. Bildiğiniz gibi hem takvimler hem de e-postalar çok sık kullanılıyor. Birçoğu için, planlama için en iyisidir, bu nedenle pazar kesinlikle oradadır.

Bu, Zoom’un sektördeki diğer liderlerle entegre olabileceği anlamına mı geliyor? Evet, ama diğerleri istekli mi? Bu iyi bir soru çünkü Microsoft ve Google gibi firmalar Zoom’u yenmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Zoom’un en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olarak ön plana çıktığını gördük. Ücretsiz, indirmesi kolay, güvenilir ve kullanıcı dostuydu. İnsan daha ne isteyebilir?

O zamanlar Zoom yeni ve popülerdi. Ardından Google Meet ve Teams geldi ve harika bir rekabet sundular. Bu kadar çok firmanın harcamalarını kısmayı tercih ettiğini unutmayalım. Bu nedenle, zamanla, Slack’te olduğu gibi kabuğundan çıkmadıysa, uygulamanın tamamen silindiğini görebiliriz.

Ancak yeni pazara girmek kolay olmayacak. Hem Google hem de Microsoft, ücretsiz olarak sunulan son derece popüler araçlarına çok zaman ve para harcadı. Gmail’den Google E-Tablolar ve Dokümanlar’a kadar bu uygulamalar oldukça popülerdir. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, herkesin kendi mücadelesine katılmak için maddi imkanları yoktur.

Zoom henüz her şeyi açıklamaya hevesli değil ve olmamalı. Piyasaya çok sayıda yeni başlayanın girdiğini gördük. Takvimler veya e-postalar olsun, teknoloji çemberinde patlayıcıydılar. Ancak çoğu kişi, çok fazla deneme gerektirmeyen bir özellik olduğundan, şeylerin e-posta tarafının daha iyi bir şeye dönüştürülebileceğini düşünüyor. Bu nedenle, iyileştirme için bolca yer var.

Zoom’un bunu yapmak için doğru uygulama olduğunu düşünüyor muyuz? Eh, sadece zaman söyleyebilir çünkü bu kesinlikle şirket için büyük bir değişiklik. Belki de, hepsinin en cüretkar maceralarından biri.

Şimdi tek bir soruyla kaldık. Bu uygulama gerçekten ne olmak istiyor? Bunu yalnızca video açısından web’in temel altyapısı olarak gördük. Şimdi, daha çok mükemmel bir çalışma aracı olmaya doğru gidiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir