Ana SayfaGüncelYouTube, iOS platformundan kaldırdığı bir özelliği geri getiriyor!

YouTube, iOS platformundan kaldırdığı bir özelliği geri getiriyor!

İçinde olduğumuz pandemi dönemi nedeniyle evden çıkmayan insanlar zaman geçirmek için video paylaşım platformlarına yöneliyor. Bu platformların başında gelen YouTube, geçtiğimiz ay iOS platformundan kaldırdığı bir özelliği yeniden kullanıma sundu!

youtubeEğer bir iOS kullanıcısıysanız iOS 14 sürümü ile birlikte gelen ekran içinde ekran formatındaki mini oynatıcıyı bilirsiniz. Bu mini oynatıcı, başka uygulamalarda gezinirken izlediğiniz içerikleri takip etmenize yarıyor. YouTube, iOS platformundaki ekran içinde ekran formatındaki mini oynatıcıyı geçtiğimiz ay aniden kullanımdan kaldırmıştı. Şirket, bu özellik hakkında bir değişiklik yaparak özelliği yeniden kullanıma sundu.

Artık sadece YouTube Premium kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor

Özellik, yaklaşık bir ay sonra yeniden gün yüzüne çıktı. Uzun bir süre sonra Safari tarayıcısı ve iOS 14.0.1 işletim sistemli bir iPhone üzerinde çalıştığı görüntülenen özellik, geçtiğimiz günlerde bir güncelleme aldı. Beta sürümüne gelen güncelleme ile birlikte artık bu özelliği sadece YouTube Premium üyeleri kullanabiliyor. Ayrıca YouTube Premium üyeliğine sahip olup YouTube’u tarayıcıdan kullanmayı tercih eden iOS kullanıcıları, artık Safari dışında Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera Mini gibi üçüncü parti tarayıcılar ile birlikte de mini oynatıcıyı kullanabilecekler.

iOS işletim sistemli cihazlarınızda bu özelliği açmak için Ayarlar uygulamasını açıp, genel seçeneğine tıklamanız ve açılan seçeneklerden ‘ekran içinde ekran’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Özelliğin sadece iOS 14 ve sonraki işletim sisteminde bulunduğunun altını çizmemizde fayda var. ‏‏‏‏‏‏‏

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir