Ana SayfaYoutubeYouTube kullanıcıları bir kez daha düşünecek!

YouTube kullanıcıları bir kez daha düşünecek!

YouTube, internetteki video içerik platformları arasında büyük fark ile en büyük platformlardan biridir. İçerik üreticilerine destek olmak isteyen YouTube; nefret içerikli yorumları göndermeden önce onay gibi platforma birkaç güncelleme ve daha fazlasını sunacak. YouTube kullanıcıları bir kez daha düşünecek!

YouTube kullanıcıları yorum yapmadan önce bir kez daha düşünecek

YouTube yorumları, pek çok nefret dolu ve zararlı mesajın paylaşıldığı önemli bir alan olmuştur. İçerik oluşturucuların yorumlar üzerinde az seviyede kontrolü olsa da, çoğunu düzenlemek hâlâ çok zordur. Dolayısıyla YouTube, bir yorumun YouTube’un topluluk kurallarına aykırı olması durumunda, yorum yapandan mesajını yayınlamadan önce onaylamasının isteneceği bir özellik sunuyor. Bu küçük bir adım, ancak gerçekten büyük bir fark oluşturabilir.

YouTube kullanıcıları

YouTube açısından, YouTube Studio’da bu tür yorumları algılamak ve tanımlamak için; daha donanımlı olacak yeni filtreleri test ediyorlar ve bunları içerik üreticisi dahil olmadan otomatik olarak inceleme için bekletiyorlar.

YouTube, bugüne kadar videonun içinde ne olduğunu çok net bir şekilde belirleyebiliyordu ancak videoyu kimin yüklediğini, daha spesifik olarak yükleyicinin hangi topluluğa ait olduğunu belirleyemiyordu. Bunu çözmek için, içerik üreticilerinin cinsiyet, cinsel yönelim, ırk ve etnik kökenleri belirtebilecekleri gönüllü bir katılım anketi başlatıyorlar.

YouTube, bu bilgilerle bu marjinal topluluklardaki içerik oluşturucular için video istatistiklerini daha iyi anlamak istiyor ve onları geliştirmek için daha iyi araçlar oluşturmaya inanıyor. Her zaman olduğu gibi, YouTube bu verileri reklam amacıyla kullanmayacak ve içerik üreticileri verilerini istedikleri zaman silebilecek.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir