Ana SayfaSosyal MedyaTwitterTwitter yeni kısıtlamalar getirdi! İşte detaylar

Twitter yeni kısıtlamalar getirdi! İşte detaylar

Sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen platformlardan birisi olan Twitter yeni kısıtlamalar getirdi! Twitter’da artık kullanıcılar; insanların ırkı ile, etnik köken ve ulusal köken temelinde insanlıktan çıkaran gibi hakaret içeren tweetler atamayacak.

Twitter yeni kısıtlamalar getirdi: Hakaret edilmeyecek

Twitter’ın yayımladığı basın bültenine göre; yeni kurallarının odak noktasının ulusal, etnik ve ırksal çatışmalar olduğu modern dünyanın gerçeklerini yansıtmaya çalıştığını belirtiyor. Şirket, Twitter’ın hoşgörüsüzlükle sürekli olarak mücadele etmeye çalıştığını belirtiyor: belirli bir grup insanı aşağıladığında belirli sayıda hakaret ve ifadenin yayınlanmasını yasaklıyor.

twitter yeni kısıtlamalar

Twitter temsilcisi şunları söyledi: ”İnsanları Twitter’da düşüncelerini özgürce ifade etmeye teşvik etsek de, hizmetimizde hakaret, taciz ve nefret söylemi hala yasaktır.”

Şirket, Temmuz 2019’da yıkıcı davranışlara karşı kuralların, insan onurunu dini ve sosyal gerekçelerle aşağılayan ifadeleri içerecek şekilde genişletildiğini hatırlattı. Mart 2020’de; yaşa, engelliliğe veya hastalığa göre insanlıktan çıkaran ifadeler de eklediler. En son yenilik, ırk, etnik köken ve milliyete dayalı nefreti kışkırtmanın yasaklanmasını içeriyor.

twitter yeni kısıtlamalar
Yasaklanmış olan tweet örnekleri

Twitter yeni kısıtlamalar hakkında bir diğeri ise benzer içeriğe sahip tweet’ler sosyal ağdan kaldırılacak: bu süreç de otomatikleştirilecek. Bir hesap sürekli olarak kuralları ihlal ederse, o zaman ya geçici olarak engellenir ya da tamamen askıya alınır.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir