Ana SayfaGüncelYouTube, masaüstü sürümüne önemli bir yenilik yaptı!

YouTube, masaüstü sürümüne önemli bir yenilik yaptı!

YouTube, Web kullanıcıların gezinme deneyimini iyileştirmek adına önemli bir yenilik yapıyor. Şirket, bugün itibariyle Konu Filtreleme özelliğini kullanıma sunuyor.

youtube filtreler

Videolar, konular halinde otomatik filtrelenerek karşınıza çıkacak

Bugün sızdırılan bilgilere göre şirket, kullanıcıların bir videoyu izledikten sonra veya izlerken baktığı önerilenler bölümüne önemli bir yenilik yapıyor. YouTube artık izlediğiniz içeriklerle benzer içerikleri direkt karışık bir şekilde göstermek yerine filtreleyerek karşınıza çıkartacak.

Artık önerilenler bölümünde birçok konu başlığı bulunuyor

Şu anda sınırlı sayıda hesapta bulunan özellik, önerilenler bölümünü baştan aşağı yeniliyor ve Konulara göre seçim yapabiliyorsunuz. Tümü seçeneğini seçerseniz geçmiş zamanlardan beri alışık olduğumuz önerilen videolar kısmını görürsünüz. Diğer etiketler ise tamamen izlediğiniz video türüne bağlı olarak değişiyor. Örneğin Spor ile alakalı bir içerik izliyorsanız Spor konusu altından izlediğiniz videolara benzer videolara erişebileceksiniz. En sonda bulunan ‘Son Yüklenenler’ ise abone olduğunuz kanalların son videolarını karşınıza çıkartacak.

Zamandan tasarruf edilmesini sağlayacak

YouTube tarafından yapılan bu değişiklik, size çok küçük bir değişiklik olarak gelebilir ancak kullanıcıların aradığı türde videoyu en hızlı şekilde bulmasını sağlayacak ve zamandan önemli ölçüde tasarruf edilmesini sağlayacak. Bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm hesaplara gelmesi bekleniyor.

youtube

youtube

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir