Ana SayfaGüncelTrump yönetimi TikTok kararı için yeni bir hamle yapıyor!

Trump yönetimi TikTok kararı için yeni bir hamle yapıyor!

ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Carl Nichols, geçen haftalarda sosyal medya web sitelerinin veri işlemesini kısıtlayan hükmü iptal etmişti. Bugün ise, Trump yönetimi TikTok kararı için yeni bir hamle yapıyor.

Trump yönetimi TikTok kararı için itiraz etti

ABD ve Çin arasında yaşanan gerginlikte Huawei başta olmak üzere TikTok ve DJI gibi büyük şirketlerin sorun yaşamasına sebep oldu. Trump yönetimi tarafından satışa zorlanan TikTok, verilen karara itiraz ederek ABD Bölge Mahkemesine başvurdu.

Başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla birlikte sosyal medya sitelerinin veri işleme konusundaki sınırlandırılmaları ortadan kalktı. ABD yönetimi, TikTok’un App Store ve Play Store’dan kaldırılması talebini iptal eden Hakim Carl Nichols’ın kararını temyiz ile bozmak istedi fakat herhangi bir sonuç alamadı. Kasım ayında yeni bir teklif sunan şirket, bu girişiminden herhangi bir olumlu sonuç elde edemedi.

trump yönetimi

ABD yönetimi, Carl Nichols tarafından verilen karardan birkaç gün önce TikTok’un süre uzatma başvurusunu reddetmişti. TikTok’u ulusal güvenlik açısından tehlikeli bulduğunu belirten Trump, Çin hükümetinin ABD kullanıcılarının verilerine istediği zaman erişebileceğini iddia etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir