Ana SayfaGüncelYouTube, önizleme özelliğini güncelliyor!

YouTube, önizleme özelliğini güncelliyor!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformlarının başında şüphesiz YouTube geliyor. Şirket, son zamanlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bir çok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcı deneyimini daha üst noktalara çıkartacak yeni bir özellik için çalışmalar başladı.

youtube

Eski zamanlardan beri kullanılan önizleme özelliği değişiyor

YouTube, masaüstü sürümünde önizleme konusunda önemli bir yeniliği test etmeye başladı. Eski zamanlardan beri masaüstü sürümünde anasayfada videonun üzerinde imleci getiren kullanıcılar 30 saniyelik gif şeklinde bir önizleme görüyordu. Bu 30 saniyelik önizleme YouTube tarafından belirlenen sahneleri içerdiği için kullanıcıya videonun içeriği hakkında tam bir bilgi vermiyordu. Bunun farkına varan şirket, bu sorunu çözmek için bir süredir çalışıyordu.

Yeni arayüz kullanıma sunulmaya başlandı

Artık bu soruna bir çözüm getirildi. YouTube Masaüstü sürümünde video önizlemesini görüntülemek isteyen bazı kullanıcılar bu sabah itibariyle yeni bir arayüz ile karşılaşmaya başladılar. Yeni önizlemede videonun üzerine imleci getirince videonun küçültülmüş hali oynamaya başlıyor. Kullanıcılar bu küçültülmüş versiyonda videonun sesini dinleyebilecek hatta kalite ayarı dahi yapabilecek. Ayrıca daha sonra izle ve sıraya ekle gibi seçenekler de kullanıcılara sunulacak.

Kullanıcıların oldukça ilgisini çeken bu YouTube özelliği bu sabah itibariyle bazı kullanıcıların kullanımına sunuldu. Yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir