Ana SayfaGüncelYouTube Shorts'a konum ekleme özelliği geliyor!

YouTube Shorts’a konum ekleme özelliği geliyor!

YouTube’daki Shorts Clips’in platformun en karlı çabalarından biri olması şaşırtıcı değil.

Bu nedenle, uygulamanın konum etiketleme adı verilen bir özellik aracılığıyla kullanıcılarının bu tür kliplere daha fazla bağlam eklemesine yardımcı olmaya neden hevesli olduğu mantıklıdır. Şirket, platformun genelinde yeni bir yükleme akışına dahil edileceği bildirildi.

Şimdilik, çalışma deneme aşamasında, bu yüzden ne zaman kullanıma sunulacağından emin değiliz, ancak bunların nereden geldiğini görebiliyoruz.

Bu özelliğe Konum Alanı denir ve tüm yükleme işlemi boyunca açılır. Ve şimdi, Şort kullanıcıları kliplerine mutlak kolaylıkla ve basit bir düğmeye tıklayarak bir konum ekleyebilirler.

YouTube kısa süre önce konuyla ilgili bir açıklama yayınladı ve konum etiketlemenin yalnızca bir gönderi yayınlandıktan sonra uygulamanın meta veri düzenleyicisinde bulunduğunu söylüyor. Bu, içerik oluşturucuların konumu buna dahil ederek meta verilerde görülen şortlarda geriye dönük olarak bir düzenleme yapabileceği anlamına gelir. Şimdi, Shorts’un yaratıcılarının mobil cihazlarda bir yükleme işlemi yürütürken bunu içerebilmesi için bu konuda bir deney eklemeyi planlıyor.

İlk başta görünmese de, konum verileri yüklemelere eklenen bağlamsal bilgiler için ayrılmaz bir özelliktir ve uygulamanın sistemlerinin kendileriyle daha alakalı klipleri vurgulamasını daha iyi sağlar.

Örneğin önde gelen sosyal medya devi TikTok’u ele alalım. Konum bilgilerinin beğenileri aracılığıyla klipler ve güncellemeler şeklinde daha fazla yerel içerik getirmek gerçekten çok çalışıyor. Bu, özellikle yerel çevrenizde bulunanlardan bahsederken, kesinlikle daha büyük bir katılım türü olduğunu kanıtlıyor.

Bu nedenle, YouTube’un uygulamaya benzer ayak izlerini takip ettiğini görüyoruz ve platformun belirttiği gibi, şimdi Şort yükleme işlemine konum eklemek oldukça mümkün. Kesinlikle, daha popüler ve hazır hale geldiğinde daha fazla insan böyle bir etiketi kullanacak.

Şort kullanan firmalar, ilgili içeriklerini belirli bölgelerdeki veya bölgelerdekilere daha kolay erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmak için özelliği her zamankinden daha fazla kullanabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, uygulamada sınırlı sayıda içerik oluşturucuyla hala bir test olarak görülüyor. Kitleler ve yol boyunca herhangi bir ilerleme için başlatıldığında sizi güncel tutmayı umuyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir