Ana SayfaGüncelYouTube, Shorts'u geliştirmeye devam ediyor!

YouTube, Shorts’u geliştirmeye devam ediyor!

YouTube, daha iyi analiz ve görüntüleme seçenekleri içeren bir dizi yeni özellik başlatmaya başladı. Şirket ayrıca böyle bir lansmanla Şort içeriğini ön plana çıkaran görüldü.

Bu, uygulamanın 2023 için ilk Creator Insider güncellemesidir ve abone büyümesi, abonelerin daha fazla tanınması ve ayrıca Şort içeriği için küçük resim seçenekleri sağlama konusunda daha fazla veri sergilemek istiyor gibi görünüyor.

Yeni başlayanlar için, uygulama Studio’suna daha fazla öğe dahil ediyor ve bu, tasvir edilen içeriğin türüne göre kazanılan abone sayımlarına daha iyi bir bakış açısı sağlayacaktır. Bu, bir videonun da nasıl performans gösterdiğine dair daha anlayışlı bir yaklaşım sağlar.

YouTube, içerik oluşturucularının performans istatistikleri konusunda gerçekten net olmasını istediğini söylüyor. Bu nedenle, tam bir analitik dökümü yoluyla daha fazla derinlemesine büyüme gibi bunu başarmak için çok çalışıyor. Verileri odak noktasına getirmek için tasarlanmıştır. Hangi videolar, video formatları ve daha fazlasının katkı sağladığı şimdi ayrıntılı olarak görülecektir. Ve bu, uygulamadaki bu tür içeriklerin büyümesi de görüntüleneceğinden, Shorts’un beğenileriyle daha da uyumlu olacaktır.

Şortlar platformda ne kadar iyi gidiyor? YouTube, kısa biçimli kliplerini genişletmenin yollarını arıyor ve insanlara bu konuda daha fazla bakış açısı kazandırmak kesinlikle doğru yönde.

Uygulama, bir içerik stilinin veya formatının ne kadar ünlü olduğunu nasıl daha iyi vurgulamak istediğinden bahsetti, çünkü bu tür bilgiler daha sonra ne yapılacağına dair daha anlayışlı yaklaşımlar sağlamaya yardımcı olabilir.

Ama hepsi bu kadar değil. Popüler video uygulaması, YouTube Studio mobil uygulaması gibi çeşitli format türlerinde hangi içerik biçimlerinin gösterildiğine dair yeni ekranların beğenilerini de içeriyor.

Bu tür örneklerde de tanık olunabileceği gibi, bu yeni format, izleyicilerin görmek istedikleri hakkında daha fazla bağlam ekleyen normal videolar, canlı akışlar ve hatta Şortlar gibi izleyicilerin geçmişini parçalara ayırır.

Şirketin yakın geçmişte bahsettiği gibi, bu sunumun uygulamadaki ana büyüme unsurlarından biri olduğuna ve şimdi talep edilen beslemelere Şort eklemek için biraz daha içerik oluşturucu almayı umduğu için odaklanmanın tekrar Shorts olması şaşırtıcı değil.

YouTube ayrıca Shorts’tan çerçeve seçme ve yükleme işleminin başlangıcında bunu küçük resimleri olarak kullanma şansını başlatıyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir