Ana SayfaGüncelYouTube, spam engelleyici yeniliklerini duyurdu!

YouTube, spam engelleyici yeniliklerini duyurdu!

YouTube, platformunda spam ve kötüye kullanımla ilgili giderek zorlaşan sorunlarla mücadele etmek için yeni bir görevde. Bu nedenle şirket, bu tür endişelere karşı güçlü bir mücadele vermeye yardımcı olabilecek bir dizi yeni güncelleme sunduklarını iddia ediyor .

Bu, popüler gizli abone sayısı özelliğinin kaldırılmasını ve daha katı ayarlarla birlikte otomatik denetleme yapmak için araçlar eklemeyi içerir.

Yeni başlayanlar için, uygulama daha önce kullanıcıların abone sayılarını gizlemelerine izin veriyordu ve bu aslında aynı niş içindeki diğer ortaklarından bazılarıyla tam olarak aynı hayran kitlesine sahip olmayan bazı yeni içerik oluşturucular tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu nedenle, birçok insan genellikle düşük bir abone sayısı nedeniyle kapatılır, ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Ancak bu durumda, YouTube, uygulamada önde gelen içerik oluşturucuların kimliğine bürünen kanallar tarafından yaygın olarak kullanıldığını düşündüğünden, gizleme özelliğini kaldırarak büyük bir değişiklik yapmayı planlıyor.

Abone sayıları görünürken, yorumu yapan kişinin gerçek anlaşma mı yoksa önde gelen bir YouTuber’ı kopyalamaya çalışan başka bir taklitçi mi olduğunu belirlemek artık çok daha kolay olacak.

Bu nedenle, uygulama, dolandırıcıların bu konuda yeterince sahip olduklarını iddia ettikleri için kimliklerini gizlemelerini gerçekten zorlaştırıyor. Bu nedenle, şeffaflığı artıran ve uygulamanın güvenliğini de geliştiren harika bir ekleme olduğunu düşünüyoruz.

Sosyal medya devi, yeni güncellemenin bu ayın başlarında nasıl yürürlüğe gireceğinden bahsetmişti, bu yüzden gözlerimizi onun için açık tutacağız.

Öte yandan YouTube, uygulamada görülen daha yüksek düzeyde katılık sayesinde kullanıcıların spam yorumlarını filtreleme olanağına da sahip olduğunu söylüyor. Bunların hepsi yepyeni bir otomatik denetleme aracı sayesinde.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir