Ana SayfaGüncelYouTube ve Tribeca film festivali düzenliyor!

YouTube ve Tribeca film festivali düzenliyor!

Covid-19 yüzünden Film festivallerinin çoğu kapalı oluyor. Kapalı olan film festivallerinin bir kısmı YouTube üzerinden canlı yayınlanıyor ve bu yayınları çok önemli bir kitle izliyor.

Dünya çapında faaliyet gösteren ve film festivalleri, kısa filmler, belgeseller, müzik ve birçok içeriği bünyesinde barındıran Tribeca Enterprises ile YouTube, online bir film festivali düzenleme kararı aldı.

YouTube

Dünya çapında olacak bu online film festivalinin ismi ise Biz Biriz: Küresel Film Festivali olacak. Festival, 29 Mayıs- 7 Haziran tarihleri arasında YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Canlı yayın sayfasında Dünya Sağlık Örgütü’nü (WHO) desteklemek için bağış linkleri de yer alacak. Organizatörler, bu festivalde yeni ve klasik tarzda filmlerin yayınlanacağını açıkladı. Filmlerin listesinin önümüzdeki günlerde netleştirilmesi bekleniyor.

Tamamen ücretsiz olacak

Tribeca’nın bu online film festivali Sundance, Cannes, Venedik ve Toronto gibi kuruluşlar tarafından yapılanların tam aksine ücretsiz olarak YouTube üzerinden yayınlanacak.

Tribeca, canlı yayınlacak kısa filmlerin bir kısmını hazırladığını açıkladı. Ayrıca bu kısa filmlerin eş zamanlı olarak yayınlanması için şirket, Amazon ile anlaştı. Kısa filmler festivalde gösterilmesinin ardından Prime Video üzerinden yayınlancak. Amazon Prime Video üzerinden yayınlanan bu kısa filmleri izlemek ücretsiz olacak.

Tribeca, bu hareketi ile kendi adını daha ön plana çıkarmak istiyor gibi görünüyor. Ancak yine de evde kaldığımız şu günlerde böyle hamlelerin yapılması çok iyi oldu.

Tüm gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir