Ana SayfaGüncelYouTube, video seslerini Shorts oluştururken kullanmaya izin veriyor!

YouTube, video seslerini Shorts oluştururken kullanmaya izin veriyor!

Dünyanın en çok kullanılan video izleme platformu şüphesiz YouTube. Şirket, bir süre önce TikTok rakibi olan Shorts özelliğini kullanıma sunmuştu. Videolardan para kazanma gibi özelliklerle kullanıcıları çeken özelliklerin yanında şimdi çok önemli yeni bir özellik geliyor.

youtube shorts

YouTube’da bulunan videoların sesleri Shorts videolarında kullanılabilecek

Bugün gelen bir güncelleme ile birlikte YouTube artık kullanıcıların Shorts videoları oluştururken video kütüphanesinde bulunan videoların seslerini kullanmasına olanak tanıyor. Artık YouTube üzerinde bir videoya girince karşınıza oluştur” adlı yeni bir buton çıkacak. Bu butona basan kişiler hızlıca Shorts platformuna aktarılır ve o videonun seslerini kullanarak içerik üretebilirler.

Sesi istediğiniz gibi ayarlama şansınız olacak

Sesi videonuza göre ayarlama, sesi artırma, kısma ve hızlandırma gibi seçenekleriniz de bulunacak. Bu sayede YouTube’un sunduğu geniş video kütüphanesinden istediğiniz videonun sesini istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz. Bu gerçekten çok büyük bir özellik çünkü özellikle bilinmeyen şarkılar, Instagram Reels ve TikTok platformlarında yer almıyor. Bu da zaman zaman kullanıcıları üzebiliyor. YouTube, bu özellikle birlikte bu konuya kökten çözüm bulmuş gibi duruyor.

Özellik şu anda test ediliyor

Özellik şu anda geniş bir kitleyle test ediliyor ancak henüz özelliği alamadıysanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir