Ana SayfaHaberlerTikTok, yapay zekasını diğer şirketlere sunma kararı aldı!

TikTok, yapay zekasını diğer şirketlere sunma kararı aldı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Şirket, geçmiş zamanlardan bu yana yapay zekaya önemli yatırımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. TikTok’un sahibi ByteDance, yapay zekaya yaptıkları yenilikleri diğer firmalara da sunma kararı aldı!

TikTok

BytePlus adlı yeni bir proje başlatıldı

TikTok platformunun sahibi ByteDance firması, BytePlus adlı yeni bir proje başlattı. Bu projenin amacı TikTok’un sahip olduğu gerçek zamanlı efektler ve otomatik çeviriler gibi özellikleri diğer firmalara para karşılığı satmak. Yeni çıkan bu projeye Hong Kong, Londra, ABD ve Endonezya merkezli şirketler büyük ilgi gösterdi ancak şirketin asıl amacı daha çok ABD merkezli şirketlere satış yapmak gibi duruyor. Bu sayede platformun ABD’deki değeri önemli ölçüde artacak.

TikTok’a önemli bir gelir kaynağı olacak

Bu hareket, TikTok’un kazandığı parada büyük bir artış yaşatacak. Ve bu alandan kazandığı parayla yapacağı yatırımlarla Facebook, Snapchat gibi sosyal medya devleriyle daha fazla rekabet içinde olacak gibi duruyor. ByteDance, BytePlus hakkında bu zamana kadar pek yorum yapmadı. Ancak ileriki zamanlarda BytePlus hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir