Ana SayfaGüncelYouTube, Web sürümüne önemli bir yenilik getirdi!

YouTube, Web sürümüne önemli bir yenilik getirdi!

YouTube, Ekim ayında Android ve iOS platformları için bazı yenilikleri hayata geçirmişti. Şirket, hayata geçirdiği yeniliklerden biri olan video oynatıcıda bulunan otomatik oynatma seçeneğini Web sürümüne de getirdi.

youtube

Video oynatıcının sağ üstünde bulunuyordu

Bugüne kadar otomatik oynatma, video oynatıcının sağ tarafında videoların en üstünde bulunuyordu. Buradan özellik, etkinleştirilip devre dışı bırakılabiliyordu. Böylece oynatma listesinde bulunan sıradaki videoların veya sıradaki video bölümünün otomatik oynatılıp oynatılmayacağına kullanıcılar buradan karar verebiliyordu.

Video oynatıcının içine konumlandırıldı

Ancak son günlerde birçok hesapta bu durum değişti. Şu ana kadar video oynatıcının sağ üstünde bulunan otomatik oynatma seçeneği artık video oynatıcının içine konumlandırıldı. Altyazı seçeneğinin soluna eklenen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık videodan çıkış yapmadan otomatik oynatmayıp açıp kapatabilecek.

Yapılan tek değişiklik otomatik oynatma butonunun konumu

Burada yeri değişen tek şey otomatik oynatma butonunun konumu. Yani sıradaki videolar gibi şeyler hala yerinde duruyor. YouTube, uygulamanın web sürümü için bu yeni tasarımı resmi olarak kullanıma sundu, ancak henüz her hesapta mevcut değil. Bu yeni tasarım bir hesap için kullanılabilir hale geldiğinde kullanıcı, kendisine yardımcı olacak ve otomatik oynatma seçeneğinin değişen konumu konusunda onlara rehberlik edecek mavi bir bildirim görecektir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir