Ana SayfaYoutube2020’de en çok kazanan YouTuber belli oldu!

2020’de en çok kazanan YouTuber belli oldu!

2020 yılını geride bırakmamıza sayılı günler varken, yıl sonu raporlarının ardı arkası kesilmiyor. Forbes, 2020 yılında en çok kazanç elde eden YouTuber belli oldu. Zirvedeki isim yine değişmedi: Ryan Kaji yine en çok kazanan isim oldu.

Tekrar bahsedecek olursak, 9 yaşındaki Kaji üst üste üçüncü kez en çok kazanan YouTuber oldu. 2015 yılının Mart ayında yani 4 yaşındayken video çekmeye başlayan Kaji, YouTube kanalı Ryan’s World sayesinde bu yıl 29,5 milyon dolar gelir elde etti.

Ryan Kaji üçüncü kez en çok kazanan YouTuber ünvanına sahip!

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Ryan Kaji‘nin gerçek soyadı, Guan. İlginç detaylardan birisi de, toplamda 9 adet aktif kanalı bulunması ve Ryan’s World‘un bunlardan sadece birisi olması.

9 yaşındaki YouTuber sadece YouTube’dan gelir elde etmiyor. Ryan’s World markalı oyuncaklar ve giysilerden 2020 yılında tahmini olarak 200 milyon dolar kazandı. Ayrıca Nickelodeon’daki kendi TV dizisi için açıklanmayan, ancak muhtemelen milyarlarca dolar tutarında olan bir anlaşma imzaladı.

en çok kazanan youtuber

Ryan’s World YouTube kanalı, 41,7 milyon abone ve 12,2 milyar görüntülemeye sahip. Kaji’nin en popüler videosu Huge Eggs Surprise Toys Challenge ise 2 milyardan fazla izlendi ve YouTube’da şimdiye kadar en çok izlenen 60 videodan biri olarak listeleniyor.

Fakat, Kaji ve ailesi ABD Federal Ticaret Komisyonu soruşturması tehdidi sorunu ile maruz kaldı. Videoların yüzde 9’unun okul öncesi çocuklar için ücretli bir ürün yani sponsorluk bulundurduğu, ancak bunun açıkça belirtilmediği ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir