Ana SayfaGüncelInstagram, Reels için önemli bir yeniliği test ediyor!

Instagram, Reels için önemli bir yeniliği test ediyor!

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz dönemlerde sahibi olduğu Instagram uygulamasına Reels adında TikTok rakibi bir özellik getirmişti. Şirket, bu özelliği sürekli güncelledi. Son olarak Reels videolarını Facebook üzerinde paylaşma özelliği geldikten sonra şimdi de Reels videolarına kişileri etiketleyebileceğiniz yeni bir özellik test ediliyor.

Reels videolarına kişi etiketleme özelliği geliyor

Yaptığı sızıntılarla adını sıkça duyduğumuz Alessandro Paluzzi, bugün kişisel Twitter hesabından bir ekran görüntüsü paylaştı. Paylaşılan bu ekran görüntüsüne baktığımız zaman şirket, Reels videolarına kişi etiketleyebilmemizi sağlayacak yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu özellik, videoyu paylaşmadan önceki son bölümde ‘Kişileri etiketle’ adı ile karşımıza çıkacak.

instagram reels

Fotoğraf ve videolardaki kişi etiketleme özelliği gibi olacak

Reels için gelecek bu özellik, kullanıcıların videoda oynayan kişileri, paylaşmak istedikleri kişileri vb. paylaşmasına olanak tanıyacak. Bu, çeşitli sosyal medya platformlarında gördüğümüz diğer herhangi bir fotoğraf veya videodaki kişi etiketleme özelliği gibi olacak. İnsanlarla bağlantı kurmanın ve sevdiklerinizle aranızdaki bağları güçlendirip birleştirmenin daha özel hissettirmenin bir yolu da bu olabilir.

12 ay içerisinde görünüm tamamen değişebilir

Ayrıca sosyal medya uzmanı Matt Navarra; Instagram ‘ın, Reels platformunun TikTok’a gerçek bir rakip olabilmesi için çok çalıştığını söylüyor. Navarra, Instagram’ın TikTok’ta olan özellikler ve daha fazla özelliği hızlı bir şekilde Reels platformuna getirmesini TikTok’u hızlı bir şekilde tahtından etme amaçlı olduğunu düşünüyor. Ayrıca bu kadar hızlı gelen güncellemeler ve değişikliklerle birlikte Reels platformunun 12 ay içerisinde ilk çıktığı görünümünden bambaşka bir görünümde olacağını söylüyor.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir