Ana SayfaGüncelFacebook, Messenger uygulamasının masaüstü sürümüne önemli yenilikler getirdi!

Facebook, Messenger uygulamasının masaüstü sürümüne önemli yenilikler getirdi!

Sosyal medya devi Facebook, sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor. Şirket, Messenger uygulamasının masaüstü sürümü için yeni AR efektleri, 360 Derecelik arka planlar ve filtreler içeren yeni bir güncelleme yayınladı!

messenger masaüstü

Diğer platformlarda olan bazı özellikler masaüstü sürümüne de geldi

Kullanıcılar, geçmiş dönemlerden beri masaüstü sürümüne gelen bu özellikleri diğer platformlarda zaten kullanabiliyordu. Ayrıca insanların evde kalmaya ve işlerini uzaktan halletmeye başladıkları ilk zamanlarda şirket, Messenger Rooms adlı bir özelliği yayınlamıştı ve görüşmelerde 360 derece arkaplan değiştirme özelliğini kullanıcıların kullanımına sunmuştu. Şimdi AR efektleri, 360 derece arkaplan değiştirme özelliği ve Filtreler özelliği Messenger’ın masaüstü uygulamasına da geliyor.

Facebook, güncelleme ile ilgili açıklama yaptı

Bu güncelleme ile birlikte Messenger’a Noel tatili sebebiyle bazı AR efektleri eklendi. Şirket, tarafından yapılan açıklamada:

Noel Baba’nın Kucağı, Kış Köyü, Noel Ağacı Şapkası, Huysuz Yeti, Şenlik Işıkları ve Noel Elf dahil olmak üzere çeşitli noel tatili temalı artırılmış gerçeklik efektlerinden birini seçip kullanabilirsiniz. ifadeleri kullanıldı.

Artık bu özellik sayesinde 6 Ocak’a kadar noel tatili temalı AR efektlerini Messenger Masaüstü uygulamasında da deneme imkanınız olacak.

Platformun kullanımında kısa sürede %100’ün üzerinde artış olmuştu

Facebook, bu yılın başlarında Messenger Masaüstü sürümünü test etmeye başladıktan sonra Nisan ayında tüm kullanıcıların kullanımına sunmuştu. Normalde Facebook’un test ettiği bir özelliği yayına alması bu kadar kısa sürmezdi ancak pandemi döneminde insanların evde kalmaya başlamasıyla Messenger’ın Web sürümünün kullanımında %100 oranından daha fazla artış olmuştu. Bu artış, şirketin muhtemelen uygulamanın masaüstü sürümünün testlerini daha erken bitirmek zorunda bıraktı.

Sosyal medya ve video konferans uygulamalarının kullanımında yeniden artış yaşanmaya başlandı

Son zamanlarda tüm dünyada Covid-19 salgınının artmasıyla beraber artık insanlar yine yavaş yavaş evlere kapanmaya başladılar. Bu kapanma ile birlikte sosyal medya ve video konferans uygulamalarının kullanımı yeniden artışa geçti. Bu nedenle Facebook, Messenger masaüstü uygulamasınının kullanımındaki artışı muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde görecek.

Mac ve Windows kullanıcıları için uygulama, mağazalarda ücretsiz olarak yer alıyor

Messenger uygulamasının masaüstü sürümünü Windows için buradan, Mac için buradan indirebilirsiniz.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir