Ana SayfaGüncelAlman yetkililer, devlet kurumlarını Facebook sayfalarını devre dışı bırakmaya çağırıyor!

Alman yetkililer, devlet kurumlarını Facebook sayfalarını devre dışı bırakmaya çağırıyor!

Dünya üzerinde kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Facebook. Platform üzerinde neredeyse tüm devletlerin ve bu devlete bağlı kurumların sayfası bulunuyor. Bugün Alman yetkililer, devlete bağlı kurumların Facebook sayfalarının kapatılması çağrısında bulundular! İşte detaylar!

facebook almanya

Almanya Devleti’ne bağlı tüm Facebook sayfalarının kapatılması emri verildi

Alman yetkililer, Facebook’un Almanya ve Avrupa gizlilik kurallarını ihlal ettiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Almanya Devleti’ne bağlı tüm kurumlara Facebook sayfalarını en kısa sürede kapatmaları emri verildi. Bu adım atılmadan önce Facebook’a gizlilik kurallarını ihlal ettiğine dair bir bilgilendirme mektubu gönderilmiş, ancak bir sonuç çıkmamıştı. Daha sonrasında ise soruşturma açılmıştı. Soruşturma süreci henüz sonuçlanmadı.

Bu adım, Avrupalı yetkililerin Facebook ile yaptığı görüşmelerden bir sonuç çıkmaması sonucunda atıldı. Ayrıca tüm bunların yanında Alman yetkililer; Facebook, Google ve Amazon’u araştırdıktan sonra, günler önce Apple’a da soruşturma açtı.

Gizlilik endişeleri giderilmezse hesaplar Facebook’a bağlı tüm uygulamalardan da silinecek

Avrupa Birliği Adalet Divanı, Haziran 2021 tarihinde soruşturma davasında tüm ülkelerin hükümet sayfalarına karşı kendi kararlarını verebileceğini açıklamıştı. Bu adımın ardından eğer ki gizlilik endişeleri giderilmezse Facebook’a ait Instagram gibi platformlardaki devlet hesaplarının silineceği açıklandı.

Çarşamba günü daha detaylı bilgi verilecek

Almanya şansölyesi Angela Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert, Çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısında bu konuda daha fazla bilgi verecek. Bilgiler geldikçe size aktarmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir