Ana SayfaGüncelWhatsApp, medya kalitesi alanında önemli bir yenilik yaptı!

WhatsApp, medya kalitesi alanında önemli bir yenilik yaptı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Uzun süredir kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan olan gönderilen fotoğraf ve videoların kalitesinin düşmesi konusunda önemli bir yenilik yapılıyor!

whatsapp

Gönderilen medyaların kalitesi düşecek endişesi sona eriyor

WABetaInfo, bugün yeni beta güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme ile gelecek çok önemli bir yenilik var. Eski zamanlardan beri kullanıcıların şikayet ettiği konulardan biri olan gönderilen fotoğraf ve videoların kalitesinin düşmesi konusunda önemli bir yenilik yapıldı. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar artık medyanın çözünürlüğü düşmesin diye belge ile gönderme yönteminden kurtulacak.

Medya gönderirken üç farklı seçenek sunulacak

Son güncelleme ile birlikte karşı tarafa bir medya göndermek istediğinizde karşınıza üç seçenek sunulacak: Otomatik, En iyi kalite ve Veri tasarrufu. En iyi kalite seçeneğini seçen kullanıcılar fotoğraf ve videolarını karşı tarafa çözünürlüğü bozulmadan gönderebilecek. Yani eski zamanlardan beri kullanılan belge olarak gönderme devri bu özellik ile sona eriyor.

Özellik şu anda WhatsApp Beta 2.21.14.6 sürümünde test ediliyor. Kısa süre içerisinde de tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir