Ana SayfaGüncelInstagram, şifreler hakkında önemli bir güncelleme yapıyor!

Instagram, şifreler hakkında önemli bir güncelleme yapıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, son zamanlarda birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu yeniliklerle birlikte kullanıcıların paylaşımları ve hesaplarının önemi de bir hayli arttı. Bunun farkında olan şirket, kullanıcıların hesaplarını daha güvende tutmak için bir yenilik yapıyor.

instagram

Artık yeni şifre oluştururken kriterlere uymanız gerekecek

Yeni arayüz güncellemesi ile birlikte Instagram, şifre değiştirme bölümünü güncelleme kararı aldı. Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, artık kullanıcılarına şifrelerini değiştirirken yeni şifrelerin minimum altı karakterden oluşması gerektiği, bu şifrelerin sayılar, harfler ve özel karakterler (! @ # $%) içermesi gerektiği bilgisini veriyor.

Şifre değiştirme sayfasında şifrenizi en son ne zaman değiştirdiğinizin bilgisi verilecek 

Bu yenilik artık kullanıcıların güçlü şifreler oluşturarak hesaplarını daha güvende tutmasını sağlayacak. Ayrıca getirilen son güncelleme ile birlikte şifre değiştirme ekranına girdiğinizde şifrenizi son değiştirme tarihiniz de karşınıza çıkacak.

Bu değişikliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir