Ana SayfaİnternetChrome Book'ta Web Uygulaması Özelliği!

Chrome Book’ta Web Uygulaması Özelliği!

chromeos google

Chromebook’lar ve Chrome OS her zaman “önce web” deneyimi düşünülerek tasarlanmıştır. Ancak o zamanlar, uygulama eksikliği ve web uygulaması ekosistemi’nin olgunlaşmamış olması nedeniyle bu deneyim ideal değildi. İlerici Web Uygulamaları veya PWA’lar bugüne kadar yerel Android uygulamalarıyla neredeyse eşit bir deneyim yaratmak için önemli ilerleme kaydetti. Bu da, Chrome OS’de Google Play Store’dan bir Android uygulaması yüklemeye çalıştığınızda Google’ı PWA’ları varsayılan hale getirmeye başlayacak kadar net ve emin şekilde görünüyor.

Android mobil platformu için de popüler olmasına rağmen Google, ana ürünleri Arama, web hizmetleri ve tabii ki İnternet reklamalrı olmak üzere her zaman İnternet merkezli bir şirket olmuştur. Bir dereceye kadar Android. Apple’ın iPhone’un mobil pazarı tekelleştirmesini önlemek ve bu hizmetlere ve ürünlere mümkün olduğunca çok kullanıcı tarafından erişebilmesini sağlama stratejisiydi.

Hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda ve web uygulamalarında yerel uygulamalar arasındaki rekabet yıllar içinde ileri geri sallanıyor ve web uygulamalarının olgunlaşması değil, onları mümkün kılan çerçeveler de daha olgun ve daha kullanışlı hale geldi. Google’ın sektörü de bu yönde itmesi acı vermez.

Bunun en son örneği, Android merkezli Google Play Store’dan yüklerken bile PWA’ları Chrome OS’de varsayılan uygulama deneyimi haline getirmektir. Elbette henüz evrensel değil ve şimdiye kadar sadece Twitter ve Youtube’un varsayılan olarak Android uygulamaları yerine web uygulamarına iletildiği bildirildi. Zaman içinde daha fazla takip etmek beklenilebilir.

Bu, sonnuda PWA’ların daha büyük bir itiş elde ettiği Android’e yol açabilecek bir oda kaymasını işaret edebilir. Google’ın Android platformundaki en son değişiklikleri bazı yönlerden. uygulamalara olan güveni ve Google arama. yoluyla yüzey uygulamalarının bilgilerini daha fazla vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir