26 Nisan Perşembe

BlackBerry patent davasında sağlam duvara çarptı

Nokia’nın11 ayrı patentten dolayı BlackBerry’ye açtığı dava sonuçlandı. Hakimin kararına göre BlackBerry’nin son zamanlarda gündemden düşmeyen Nokia’ya 137 milyon dolar ödemesi kararlaştırıldı.


BlackBerry’ye 2012 yılında patent ihlali sebebinden dolayı Nokia tarafından dava açılmıştı. Tam 6 yıldır devam eden dava sonuçlandı ve patentlerin hepsi titizlikle incelendi. Nokia isa rekor bir tazminat alacak. Sağlam duvara çarpan BlackBerry tam 137 milyon dolar ödemek zorunda olduğu eskimeyen ve geçtiğimiz aylarda yeni amiral gemilerini tanıtan Nokia’ya iyi davranmak zorunda gibi görünüyor. Bir çırpıda ödeyemeyeceği bu parayı nasıl ödeyeceğini bir hayli merak ediyoruz. BlackBerry basın açıklamasıyla davanın sonuçlarını kabul etmediklerini dile getirmişti ama gerçekleri söylemek gerekirse bahsi geçen rakamın Nokia’nın hesabına girmediği her gün BlackBerry’in ceza alma olasılığı çok daha fazla yükselir.

BLACKBERRY DARBE ÜSTÜNE DARBE ALIYOR!

Şirketin bir zamanlar lider olduğu ve oldukça fazla telefon sattığı dönemler artık mazide kaldı. Dünyanın elinde bir zamanlarda BlackBerry’ler vardı ama artık bir tane bile bulmak çok zor bir hale geldi. Patent ihlali yaparak tozlarından doğmaya çalışan marka maalesef 137 milyon dolar tazminat ile şaşkınlığa uğradı. Büyüme hayalleri tam anlamıyla elinden alınan şirketin geleceği tehdit altındadır. Nokia ise gelecek 137 milyon dolar için bir heyli heyecanlı gibi görünüyor!

AMERİKA VE ALMANYA’DAN GÜLEREK AYRILMAK İSTİYOR

BlackBerry yaptığı basın açıklamasında Amerika ve Almanya’da Nokia’ya karşı açtığı patent davalarından vazgeçmeyeceğini ve sonuç alana kadar devam edeceğinin altını çizdi. Nokia bu dava sonucunda 137 milyonu 1 milyar dolara çevirebilir ama elbette diğer mahkemeler Nokia aleyhine gelişmezse şirket kar ettiğini sanıyorken bir hayli zarara girebilir. Nokia geçtiğimiz gün sonuçlanan patent davasından gelecek 137 milyon doları yeterli bulduğunu açıkladı. +

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GetContact

GetContact mağdurları artmaya devam ediyor

İnsanların sizi nasıl kaydettiğini görebildiğiniz GetContact, binlerce kişiyi mağdur etmeye devam ediyor. Tüm rehber bilgileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir