1 Kasım Perşembe

Kripto paraların kullanım alanı artmaya başladı

Kripto paralara olan ilgi her türlü uyarılara rağmen devam ediyor. Kullanım alanı artış sağlayan kripto paralar mağazalarda ve ev kiralarında geçerlilik sağlamaya başladı.


Kripto paralara olan ilgi son zamanlarda zirveye çıkmaya başladı. Eskiden yüzüne bile bakılmayan Coin para sistemleri son zamanlarda oldukça fazla trend olmaya başladı. Devletlerin kripto paralara desteği hem doları hemde Bitcoin’in yükselmesine sebep oldu. Bitcoin’in anında düşeceği söyleniyordu ama neredeyse her gün yükselmeye devam ediyor. Özellikle Amerika’da zirve yapan Bitcoin ve diğer kripto para sistemlerinin oldukça fazla modern bir kullanım haline geldi. İnsanlar dijital paralar sayesinde zengin olmaya başladı.

HEPSİNİN BİR OYUN OLDUĞU SÖYLENİYOR

Kripto paralarının tümünün zirveye çıkması ve özellikle Bitcoin denen dijital paranın rekor kırmasının ekonomide büyük bir oyun olduğu söyleniyor. Bazılarını zengin ettikten sonra dibi görecek olan Bitcoin’e yatırım halen devam ediyor. Ülkemizde de binlerce dolar verip Coin alan girişimciler var. Ünlü iş adamları ise çok ciddi paralar verip bu dijital paralara yatırım yapıyorlar ama uzmanlar çok ana bir düşüşün olacağını söylüyorlar.

KİRASINI COİN İLE ÖDEYEN İNSANLAR VAR

Amerika’da ve bazı gelişmiş ülkelerde ev kirasını Bitcoin ile ödeyen insanların olduğu söyleniyor. Eğer sizde Bitcoin’in ne olduğunu bilmiyorsanız hemen öğrenin ve evinizi kiraya veriyorsunuz bu şekilde bir ödeme kabul edin çünkü geleceğin parası dijital paralar olacaktır. Ülkelerin kendi para birimleri eskisi gibi değer görmeyecek ve tek lider kripto dediğimiz dijital paralar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SMS tarihe karıştı ama yeni yılını kutluyorlar

1992 yılında keşfedilen SMS, 2000 yılında patlama yapmış ve insanların iletişim tercihi haline gelmişti. Emoji ile kardeş olan SMS bir süre sonra popülerliğini internetle çalışan uygulamalara kaptırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir