Ana SayfaSosyal MedyaFacebookDonald Trump, Facebook ve Instagram hesaplarını geri alıyor!

Donald Trump, Facebook ve Instagram hesaplarını geri alıyor!

Meta’nın eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook’tan “süresiz” askıya alınmasını uzatmasından bu yana iki yıldan fazla zaman geçti. Şimdi, şirket hesabını eski haline getirdi. Meta yaptığı açıklamada, Trump’ın “önemli haftalarda” Facebook ve Instagram hesaplarına erişebileceğini, ancak “tekrarlayan suçları caydırmak için yeni korkuluklar” olacağını söyledi.

facebook trump

Trump’ın kampanyasının, eski başkanın yaklaşan cumhurbaşkanlığı ön seçimleri öncesinde Facebook’a geri dönmesine izin verilmesini zorladığı bildirildi. Meta’dan gelen bu karar, Elon Musk’ın eski başkanın Twitter hesabını geri yüklemesinden sadece aylar sonra geldi. Trump şimdiye kadar Twitter alışkanlığını yeniden başlatmayı reddetti – geçen yıldan beri Truth Social kullanıcısı.

Geri dönmesinin bir başka nedeni de Meta’nın Trump’ın 24 saatlik bir yasaktan “belirsiz” bir askıya alma işlemine hızla uzanan ilk askıya alınması olabilir. Meta’yı kendi kurallarına uymadığı ve “sorumluluklarından kaçınmaya” çalıştığı için azarlayan kendi Gözetim Kurulu tarafından bile ağır bir şekilde eleştirildi. Trump, 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na yapılan saldırının ardından isyancıları alenen övdüğü için başlangıçta Facebook’tan atıldı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir