Ana SayfaGüncelInstagram, Yeni 'Flip' Dinamik Profil Fotoğraflarıyla Avatar İşine Girdi

Instagram, Yeni ‘Flip’ Dinamik Profil Fotoğraflarıyla Avatar İşine Girdi

Meta, kullanıcılarının dinamik metaverse deneyimiyle birleşmesini sağlamak için şimdi her zamankinden daha hevesli.

Bu nedenle teknoloji devi, insanların dijital tasvirlerle etkileşime daha fazla alışmalarını sağlamanın bir yolu olarak şimdi birkaç farklı yerde avatar beğenilerini tanıtıyor.

Bugün şirket, “in-stream” sırasında çevrilebilecek alternatif avatar ekran resimlerini içeren bu yeni sunumla avatar çoğunluğa atlamak için çok çalışıyor.

Kullanıcılara davranış açısından dinamik olan alternatif profil resimlerinden kullanma şansı veriliyor. Uygulama, alternatif olarak normal resimlerin beğenilerini ve başka bir avatar ekranını dahil etmeleri için onları çağırıyor. Bu, daha fazla kullanıcının platform içinde kendilerini dijital bir şekilde daha iyi temsil etmenin yollarına alışmasına yardımcı olacaktır.

Şirket, zamanla gelişen 3D avatarlarla meşguldü ve görüş, tüm metaverse etkileşimini genişletmek. Birçoğumuzun kendimizin karikatür temalı versiyonları gibi etkileşimde olacağı yer burasıdır. Kullanıcılar, son görünümün nasıl göründüğünden sorumludur, böylece her şey sizinle ve kendinizin yansımanızla ilgili olduğu için kalbinizin içeriğine giyinebilir ve aksesuarlanabilirsiniz.

Bu haber, Roblox, Fortnite ve Minecraft gibi çeşitli oyun dünyalarındaki avatarlar aracılığıyla etkileşimlere alışkın olan internetin pek çok genç-yaşlı kullanıcısı arasında görülen trendlerden geliyor. Her şeyi mantıklı bir şekilde düşündüğünüzde, dijital figürlerin beğenileriyle etkileşim kurmayı ilgi çekici buluyorsunuz. Etkileşimli ve çok daha sürükleyici deneyimlere doğru ilerleyen Metaverse için itmenin kesinlikle çok önemli bir unsurudur. PC, AR, VR veya daha fazlası olsun – bu çok benzersiz bir mesele.

Avatarların ve ilgili promosyonlarının dijital kimlik beğenileri aracılığıyla kullanılması, Meta’nın daha fazla kullanıcıyı öne çıkması ve dijital karakterlerle etkileşim kurması için etkileyebileceği anlamına gelir. Bu, tüm metaverse katılımının ayrılmaz bir unsurudur.

Olduğu gibi, teknoloji devinin çok çeşitli çıkartmalar ve etkileşimlerle bağlantılı bazı araçlar eklediği görüldü, böylece kullanıcılar tüm çileye alıştı. Ve daha dinamik görüntülerin dahil edilmesiyle, bu süreçte kesinlikle bir adım daha ileri gidiyor.

Çok ilginç ve diğerlerinin Instagram profillerine avatar görüntülü görüntüleri ekleyeceğini görmek daha da ilginç olacak.

Profil resminizin diğer tarafına avatar resimleri eklemek için Instagram’daki profil sayfanızın profil düzenle düğmesine tıklamanız yeterlidir. Ardından, ekranın üst kısmında görülen bir resmi veya avatarınızı düzenleme seçeneğine tıklayın.

Görüldüğü gibi, hiçbir aktif avatar, Instagram’ın sizi profil resminin yan tarafına çevrilebilecek bir tane ekleme oluşturma sürecinden geçmeye zorlayabileceği anlamına gelmez.

Bir kullanıcı profilinizi ziyaret ettiğinde, bu özellik etkinleştirilmek koşuluyla bu görüntü otomatik yollarla ters çevrilir. Bu, avatarlarla daha fazla etkileşim kurmanın basit bir yoludur ve kesinlikle Zuckerberg’in metaverse vizyonuna bir adım daha yakındır.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir