Ana SayfaGüncelWhatsApp, iOS ve macOS kullanıcıları için yeni özellikler sunuyor

WhatsApp, iOS ve macOS kullanıcıları için yeni özellikler sunuyor

Meta’nın anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, gelecekteki güncellemelerde tanıtılacak bazı yeni özellikler üzerinde çalışırken görüldü. İlk güncelleme, herhangi bir kişinin anında engellenebileceği üç yol sağlamaya odaklanır. Oysa ikinci özellik macOS kullanıcıları içindir.

Yeni kısayol özelliklerinden başlayarak. WhatsApp, kullanıcılar için güvenli bir ortam sağlamayı hedefliyor. Bu nedenle uygulama, kullanıcıların başkalarından istenmeyen mesajlar veya bilinmeyen numaralardan mesajlar almamasını sağlıyor. Topluluğunun bu tür koşullarla başa çıkmasına yardımcı olmak için Whatsapp geliştiricileri, herkesin kısıtlanabileceği iki ek yol ekledi.

Herkes sohbet önizlemesi yoluyla erişilebilen engelleme seçeneğine zaten aşina olsa da, bu özellik yalnızca bire bir sohbet için kullanılabilir ve bir grup içinde kullanılamaz. İkinci yol, sohbet seçenekleri aracılığıyla erişilen seçeneklerdir. Buradan, kullanıcıların sohbet önizlemesinde sonuna kadar gitmeleri gerekmez. Ve bunu yapmanın üçüncü yolu, iletişimde olmayan biri o kişiye mesaj attığında görünür hale gelen kırmızı seçenektir.

Bu seçenekler seçildiğinde, uygulama kullanıcıya bu numaradan aldıkları ve engellenmesine neden olan mesajları da bildirmek isteyip istemediğini soracaktır. Bildirilen metinlerin topluluk yönergelerine aykırı olduğu tespit edilirse, bu hesap yasaklanacaktır.

WBI’ye göre, beta sürümü birkaç iOS kullanıcısı için zaten yayınlandı ve TestFlight uygulamasından indirilerek kullanılabilir.

Birkaç ay önce macOS kullanıcılarına aktarılan WhatsApp, şirketin katalizörle oluşturulan bir uygulama olan Mac için yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bunun arkasındaki ana fikir, iOS kullanıcılarının erişebileceği tüm seçenekleri sunmaktı. WBI, başlangıçta uygulamanın yalnızca TestFlight uygulamasından indirilebileceğini, ancak şimdi şirketin onu sitesinden erişilebilir hale getirdiğini bildirdi. Sonuç olarak, beta sürümü geniş bir kitle tarafından kullanılabilir. İndirildikten sonra, cep telefonu uygulamasından kod taranarak uygulama bağlanabilir.

Bununla birlikte, akılda tutulması gereken şey, uygulamanın hala beta aşamasında olmasıdır, bu da bazı özelliklere erişilemeyeceği ve bu özelliklere erişimin verilmesinin biraz zaman alacağı anlamına gelir. Kullanıcılar ayrıca öneri ve uygulamayla ilgili deneyimlerini soran bir not alacaklar.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir