Ana SayfaGüncelDonald Trump, Twitter'a dava açtı!

Donald Trump, Twitter’a dava açtı!

Son zamanların tartışmalı isimlerinden biri şüphesiz eski ABD başkanı Donald Trump. Trump, Ocak ayında halkı ayaklanmaya teşvik eden açıklamalar yaptıktan sonra sosyal medya şirketleri Trump’ın hesabını askıya almıştı. Bu askıya alma kararlarının ardından Trump, kendi sosyal medya platformunu kurdu. Ancak bu platform istenen başarıya ulaşamayınca sosyal medya hesabının açılması için bugün, Twitter’a dava açtı. İşte açılan dava hakkındaki detaylar!

Donald Trump

Ocak ayında ‘insanları ayaklanmaya teşvik etme’ sebebiyle kapatılmıştı

Twitter ve diğer sosyal medya devleri, Ocak ayında eski ABD Başkanı Donald Trump ‘un hesabını, ‘insanları ayaklanmaya teşvik etme’ sebebiyle kapatmıştı. Trump, birkaç kez hesabının açılması için sosyal medya devleriyle görüşse de bu girişimleri sonuçsuz kalmıştı. Bugün, en katı şekilde hesabını kapatan ve açmamakta ısrar eden Twitter’a Trump, Florida Yasalarından yararlanarak bir dava açtı.

Trump: ”Böyle Giderse ABD’de Demokratik Özgürlük Sıkıntılı Bir Hâl Alacak”

Trump, Twitter’ın yaptığının ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı bir davranış olarak tanımladı. Ayrıca kamusal yönetim için sosyal medyanın çok öncemli bir yeri olduğunu söyleyen Trump, ABD’deki demokratik özgürlüğün bu şekilde giderse çok sıkıntılı bir duruma düşeceğini de sözlerine ekledi.

İleriki günlerde daha fazla bilgiye ulaşabileceğiz

Dava henüz yeni açıldığı için elimizde çok fazla bir bilgi bulunmuyor. İleriki günlerde bu konuda elimize bilgi geçerse sizlerle paylaşacağız. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir