Ana SayfaGüncelElon Musk, Twitter'ın Mavi Abonelik Fiyatını Artırdı ve Onaylı Kullanıcılar İçin Zorunlu...

Elon Musk, Twitter’ın Mavi Abonelik Fiyatını Artırdı ve Onaylı Kullanıcılar İçin Zorunlu Hale Getirdi

Elon Musk şu anda önde gelen dijital platform Twitter’dan sorumlu ve dünyanın onun ciddi bir iş anlamına geldiğini bilmesini sağlıyor.

Tesla CEO’su, uygulamanın Mavi Aboneliği için fiyatları nasıl artırmayı planladığından bahsetti; bu, her ay 5 dolardan 20 dolara çıkarmak anlamına geliyor. Ayrıca, bunu tüm doğrulanmış kullanıcılar için zorunlu bir özellik haline getirmeyi düşünüyor.

Ve bunun büyük bir şok olmaması durumunda, çalışanların çoğunluğa binip değişikliği yapmak için sadece bir haftaları olduğu bildiriliyor. Aksi takdirde, kovulma riskiyle karşı karşıya kalırlar! Haber , plan başlatılırsa ve ne zaman başlarsa, doğrulanmış kullanıcıların hizmete yalnızca üç ay içinde kaydolmaları gerekeceğini veya adlarının yanında mavi bir onay işaretine sahip olma avantajını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini iddia eden medya kuruluşu The Verge

sayesinde geliyor .

Gördüğünüz gibi, burada dikkate almaya değer birçok şey var. Twitter’ın geçen yılın ikinci yarısında ABD’de ünlü Mavi Abonelik teklifini başlattığı görüldü. O zaman ayda 3 dolardı. Bundan kısa bir süre sonra fiyatların Temmuz ayında 5 dolara yükseldiğini gördük.

Önde gelen makaleler, ünlü ve çok abartılan Düzenleme Düğmesi ve ayrıca özelleştirilmiş simgeler gibi şeyleri içerdiği biliniyordu, Şimdilik platform henüz toplam kaç abonesi olduğunu, elde ettiği geliri ve diğer ayrıntıları açıklamadı. Mavi Abonelikle bağlantılı. Bir bütün olarak, gelirin çoğunun reklamcılık gibi şeylerden kaynaklandığı görüldü.

Milyarderin son hamlesi dün telgrafla paylaşıldı ve tüm doğrulama süreci ve nasıl bir değişim geçirdiği hakkında tweetler gönderdiği görüldü.

Şimdilik, uygulamanın mavi onay işaretli en az 428.000 hesabı olduğunu biliyoruz. Bu, günlük 206 milyondan fazla aktif kullanıcı içeren sitede görülenlerin çok küçük bir kısmıdır.

Pek çok insan bu değişikliği tweetlemeye başladı ve bu doğrulanmış statüyle devam etmek için 20 dolar ödeme düşüncesi pek de hevesli oldukları bir şey değildi. Ancak bazıları bunu iyimser bir değişiklik olarak görüyor. Musk’ın sevmediği Twitter’ın bot ve spam sorunlarını gerçekten artırabileceğini düşünüyorlar.

Katie Mack adlı ünlü bir kozmolog tarafından tweet’lendiği gibi, Twitter doğrulamasının tüm amacı, bir ifadenin gerçekten başka biri tarafından değil, kullanıcı tarafından yapıldığından emin olmaktır. Dezenformasyona karşı savaşmak için atılmış ayrılmaz bir adım gibidir ve tek bir statü sembolü değildir.

Elon Musk’ın Twitter’ın yeni şefi olarak meşgul olduğunu ve The New York Times tarafından onaylandığı üzere emrettiği çok sayıda işten çıkarmanın kesinlikle herkes tarafından sevilmediğini gördük. Bu arada Cumartesi günü, ünlü Tesla CEO’sunun yöneticilere yakında işten çıkarılacak tüm çalışanları listeleme görevi verildiğini açıkladığını gördük.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir