Ana SayfaGüncelEski Twitter Çalışanı Suudi Arabistan Adına Casusluk Yapmakla Suçlandı

Eski Twitter Çalışanı Suudi Arabistan Adına Casusluk Yapmakla Suçlandı

Mikro blog platformu Twitter’a ait eski bir çalışan, kısa süre önce Suudi Arabistan adına casusluk yapmaktan mahkum edildi.

Çalışanın, suç işlemekten 20 yıl hapis cezasına çarptırılacak olan Ahmad Abouammo olduğu belirlendi.

Suudi Arabistan Krallığı’ndan bir dizi üst düzey yetkilinin eski çalışanı ve ortaklarından bir diğerini özel kimlik bilgilerini kullanmaya ve yasadışı faaliyeti gerçekleştirmeye nasıl ikna etmeyi başardığını ayrıntılı olarak anlatan haber, Adalet Bakanlığı tarafından kısa süre önce duyuruldu.

Uygulamada bir dizi hesabı barındıran belirli kişilerle ilgili özel bilgileri ele geçirmek için herhangi bir yetki almadan erişim sağlamaları istendi.

Farkında olmayanlar için platform, belirli baskıcıların mutlaka kamuya açıklamak istemedikleri bilgileri sağlamak için kullanılabilir. Dolayısıyla bu tür detayları paylaşmaya meyilli olanlar, sahte hesaplar yardımıyla eylemi gerçekleştirmeyi başarıyorlar. Bu şekilde etkinlikleri korunur, ayrıntıları sızdırılmaz ve sevdikleriyle ilgili bilgiler de gizli tutulur.

Ancak buradaki tek yakalama, kimliklerinin her zaman özel kalması gerektiğidir.

Bu durumda, Suudi Arabistan bu tür hesap sahiplerinin e-posta kimlikleri, IP adresleri ve hatta üzerinde etkinlik gerçekleştirenlerin doğum tarihleri ​​gibi özel bilgilerine gizlice girmeyi başardığı için plan pek iyi gitmedi. ülkenin Kraliyet ailesinin rejimleri için kritik olarak adlandırdığı uygulama.

Adalet Bakanlığı, Abouammo’nun şu anda Krallığın ajanı olarak hizmet etmekten, komplo yürütmekten ve hatta sahte kayıtlar düzenlemekten bahsetmeden çeşitli dolandırıcılık ve kara para aklama davalarına karışmaktan nasıl suçlu olduğunu teyit ediyor. Bu, kısa süre önce , 10 ila 20 yıl arasında parmaklıklar ardında hizmet etmeye zorlanabileceğini iddia eden Bloomberg tarafından doğrulandı .

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir