Ana SayfaGüncelFacebook, Beyaz Saray çevresinde düzenlenen tüm etkinlikleri kaldırıyor!

Facebook, Beyaz Saray çevresinde düzenlenen tüm etkinlikleri kaldırıyor!

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz hafta ABD’de yaşanan olayların bir daha yaşanmaması için önlemler almaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını askıya alan, protestoları ve şiddeti destekleyen tüm içerikleri kaldıran şirket, 20 Ocak devir teslim gününe üç gün kala Beyaz Saray çevresindeki tüm etkinliklerin kaldırıldığını duyurdu.

facebook beyaz saray

21 Ocak tarihine kadar Beyaz Saray ve çevresinde etkinlik düzenlenemeyecek 

ABD’de geçen hafta yaşanan olaylar tüm dünyada büyük bir etki oluşturdu. Bu olayların üzerine birçok sosyal medya şirketi harekete geçerek Donald Trump’ın hesaplarını kısıtladılar. Şiddet içerikli birçok içerik temizlendi ve bazı sözcükler platformlarda engellendi. Bu olayların tekrar yaşanma ihtimaline karşı Facebook, devir teslim tarihi olan 20 Ocak tarihi dahil olmak üzere kadar Beyaz Saray ve çevresindeki mahallelerdeki düzenlenen her türlü etkinliği güvenlik nedeniyle kaldırdı. Bu yerlerde 21 Ocak’a kadar etkinlik düzenlemeyecek.

ABD dışındaki ülkelerde de durum takip edilecek

20 Ocak tarihinde Facebook, çok sıkı bir denetim uygulayacak ve şiddete teşvik eden her türlü içeriği anında kaldıracak. Ayrıca ABD dışındaki ülkelerde de durum takip edilerek müdahale edilmesi gereken olumsuz durumda o hesaplara da müdahale edilecek.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir