Ana SayfaGüncelSnapchat, Spotlight kliplerinin toplam izlenme sayısını göstermeye başladı!

Snapchat, Spotlight kliplerinin toplam izlenme sayısını göstermeye başladı!

Evde kaldığımız ve dijital ortama yönelmeye başladığımız bu dönemde insanların önemli bir bölümü sosyal medyaya yöneliyor. Bu yönelişin ardından sosyal medya devleri kullanıcı sayılarında büyük bir artış yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Bu artış ile birlikte, çok fazla yenilik getiren uygulamaların başlarında gelen Snapchat, bugün bir yenilik daha yapıyor.

snapchat spotlight

Spotlight kliplerine TikTok’ta bulunan bir özellik geliyor

İnsanlar artık uzun videolara kıyasla 15 saniye civarındaki kısa video klipleri ile daha çok ilgileniyor. Kısa klip paylaşma platformlarının şu anki önderi TikTok, geçtiğimiz dönemlerde videoların toplam izlenme sayısını göstermeye başlamıştı. Bu özellik, videonuzun TikTok kullanıcıları arasında ne kadar popüler hale geldiğine dair aklınızda fikir oluşmasını sağlıyor. Bu durumu göz önünde bulundurulduğunda kısa klipler paylaşılan diğer platformların da kullanıcılarını diğer platformlara kaptırmamak için kendi platformlarına TikTok benzeri özellikler eklediğini görüyoruz. Bugün Snapchat, TikTok’ta bulunan bu toplam izlenme sayısını kendi platformundaki Spotlight klipleri için de getirdi.

Toplam izlenme sayısı ekranın sol altında gösterilmeye başlandı

Snapchat, bugün itibariyle toplam izlenme sayısını ekranın sol alt kısmında göstermeye başladı. Bu sayede içerik sahipleri paylaştıkları, diğer kullanıcılar ise izledikleri videoların ne kadar popüler olduğu hakkında fikir edinebilecekler. Snapchat’te videonun sol altında gösterilen izlenme sayısının TikTok’ta video küçük resminde göründüğünü hatırlatalım.

Snapchat’in kullanıcılarını diğer platformlara kaptırmamak için bu yeniliği yaptığı düşünülüyor

Aslında Snapchat, genel olarak efektler üzerine kurulu olan bir platform, bu yüzden kısa videolar efektler kadar bu platformda çok fazla ünlü değil. Ancak bu, platformda kısa video izleyen kullanıcı sayısının az olduğunu ifade etmiyor. Snapchat’te çok fazla kısa video izleyen var ve bu durum şirketi kısa videolara yenilik yapmaya yöneltti. Başka platformlardaki özellikleri kopyalamak Snapchat tarafından pek yapılan bir şey değil ancak bu özellikte şirket, kullanıcılarını diğer platformlara kaptırmamak için bunu yapmak zorunda kalmış gibi görünüyor.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir