Ana SayfaGüncelTwitter çalışanları, Trump destekçileri yüzünden hesaplarını kapatıyor!

Twitter çalışanları, Trump destekçileri yüzünden hesaplarını kapatıyor!

ABD’de geçen hafta yaşanan protesto gösterilerinden sonra, birçok sosyal medya devi bu olayların bir daha yaşanmaması için harekete geçti. Twitter, Donald Trump’ın hesabını askıya almıştı ve bu durum Trump destekçilerinin hoşuna gitmedi. Destekçiler, bu sefer kararı onaylayan Twitter’da çalışanların hesaplarına saldırıyor.

twitter yeni kısıtlamalar

300’den fazla Twitter çalışanının imzası ile karar alınmıştı

Trump’ın hesabının askıya alınma kararı 300’den fazla çalışanın imzası ile alındı. Bu kararın alınmasına destek olan çalışanlar, Trump yanlıları tarafından hedef alınmaya başlanınca birçok çalışan biyografisini sildi. Zorda kalan kullanıcılar ise hesaplarını kapatarak ya anonim hesaba geçti ya da yeni hesap açmadı. Hatta çok fazla hedef alınan bazı çalışanlara Twitter tarafından özel güvenlik atandı.

Jack Dorsey: ”Gurur duymuyorum ve kutlamıyorum”

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Çarşamba günü yayınladığı bir tweetde Trump’ın hesabını yasaklamanın doğru bir karar olduğunu söyledi. ”Sanalda yazılan birtakım şiddet içerikli yazı, gerçek hayatta çok büyük zararlar yaşatabiliyor. Her şeyden önce politikalarımızı tam anlamıyla uygulamamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Dorsey, ”@realDonaldTrump hesabını askıya almaktan gurur duymadığını ve kutlamadığını” söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir