Ana SayfaGüncelFacebook, Covid-19 gönderileri hakkında geri adım attı!

Facebook, Covid-19 gönderileri hakkında geri adım attı!

Bir Facebook gönderinizde Covid-19’un insan yapımı olduğunu söylemeniz artık gönderinizin kaldırılmasına neden olmayacak. Joe Biden tarafından verilen Covid-19 köken incelemesi talimatının ardından Facebook, bu şekilde bir geri adım attı. Sosyal ağ, yanlış bilgilendirme kurallarını güncelledi. Buna göre artık Covid-19’un insan veya laboratuvarda oluşturulduğu iddiaları ile bir hükumet tarafından bilinçli olarak oluşturulduğu iddialarını içeren gönderiler kaldırılmayacak.

facebook

Pandemi başlangıcından beri çok katı davranılıyordu

1.5 yıldır içinde bulunduğumuz pandemi dönemi, evde kalan insanları sosyal medyaya itti. Sosyal medya üzerinden Covid-19 hakkında doğru yanlış birçok paylaşım yapılmaya başlandığı zaman Facebook ve diğer platformlar hızlıca harekete geçti. O zamanlarda ”yanlış bilginin önlenmesi amacıyla” birçok iddiaya sansür getirildi ve o içerikler kaldırıldı. 1.5 yıldır o tür içeriklerde paylaşım yapılamıyordu ancak şimdi şirket, bu durumu biraz daha ‘esnetti’.

Şirket, aşı hakkındaki gönderilere yoğunlaşmış durumda

Aslında Facebook şu anda aşı hakkındaki yanlış bilgilendirme içeren içeriklere daha fazla yoğunlaşmış durumda. Aşılar hakkında yapılan doğruluğu kanıtlanmamış iddialar içeren gönderiler ve yorumlar tek tek kaldırılıyor. Bu nedenle şirket, Covid-19 virüsü ile alakalı gönderiler ile bu zamandan sonra daha az ilgilenecek gibi duruyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir