Ana SayfaGüncelTwitter Spaces, Web sürümüne de geliyor!

Twitter Spaces, Web sürümüne de geliyor!

Son zamanlarda sesli iletişim popüler olmuş durumda. Clubhouse, kullanıcıların odalarda sesli iletişim kurmasını kolay hale getiren bir yapıda kullanıma sunuldu. Uygulamanın kullanıma sunulmasının ardından Twitter ve Facebook başta olmak üzere çok fazla sosyal medya şirketi bu uygulamanın işlevini kendi platformuna getirmek için harekete geçti.

twitter

En hızlı davranan Twitter oldu

En hızlı hamle Twitter tarafından geldi. Twitter’ın ses kısmına yenilik yaptığı bu zamana kadar çok görülen bir şey değildi. Spaces özelliği ile birlikte ilk etapta Android ve iOS platformlarına sesli odalar özelliği gelmişti. Bu, Clubhouse’un Android uygulaması olmadığı bir zamanda yapılan bir hamle olduğu için özellikle Android kullanıcıların çok fazla ilgisini çekti.

Spaces özelliği Web sürümüne geliyor! 

Kısa sürede geliştirilip kullanıma sunulan özellik, güncellemeler almaya devam ediyor. Son olarak şirket, Spaces özelliğini Web sürümü için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Özelliğin masaüstü sürümüne gelmesi ile birlikte gerçekten ciddi bir kullanım oranına sahip olması bekleniyor.

twitter

Mobil sürümdeki tüm özellikler Web sürümde bulunmuyor

Sızdırılan bu ekran görüntüsüne baktığımız zaman aslında mobil sürümden tasarımsal anlamda çok bir farkı olmadığı görülüyor. Ancak bu, mobil sürümde olan her özelliğin masaüstü sürümünde de olacağı anlamına gelmiyor. Özelliğin Web sürümünde aynı mobilde olduğu gibi sohbet odalarına dinleyici veya konuşmacı olarak katılabiliyorsunuz ancak Web sürümünde kendiniz bir sohbet odası oluşturamıyorsunuz. Twitter, Web sürümünde oda oluşturma özelliğinin test edildiğini ve bu yılın sonlarına doğru kullanıma sunacağını söyledi.

MacOS ve iPadOS için testler sürüyor

Ayrıca Spaces özelliğinin şu anda iPadOS ve MacOS işletim sistemli cihazlardaki uygulamalarında bulunmadığını hatırlatan Twitter, bu işletim sistemlerindeki uygulamaları için de özelliğin test edildiğini söyledi.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir