Ana SayfaGüncelTwitter, hesap doğrulama işlemlerini durdurduğunu duyurdu!

Twitter, hesap doğrulama işlemlerini durdurduğunu duyurdu!

Bir çok ünlü isimin kullandığı sosyal medya platformlarının başında şüphesiz Twitter geliyor. Twitter’da ve diğer platformlarda ünlü ve tanınmış kişilerin gerçek hesaplarının ayırt edilebilmesi için doğrulama rozeti kullanılıyor. Twitter, kendi platformundaki bu doğrulama rozeti için başvuruları dört yıl önce durdurmuştu. Geçen dört yıldan sonra doğrulama talepleri geçtiğimiz günlerde tekrardan alınmaya başlanmıştı.

twitter yeni kısıtlamalar

Sekiz gün başvurular alındıktan sonra başvurular durduruldu

Doğrulama taleplerinin alınmaya başlanmasının ardından sadece sekiz gün geçmişken şirket, yeni talep almayacağını duyurdu. Şirket, üzgün olduğunu söylediği tweette çok yoğun talep olduğunu ve bu taleplerin tamamına dönüş yapılana kadar yeni talep almayacaklarını söyledi.

Twitter, çok yoğun bir taleple karşı karşıya kaldı

Aralık ayında doğrulama rozetleri başvurusunu yeniden alacağını açıklayan Twitter, bu ay başvuruları açmasının ardından çok büyük bir taleple karşılaştı. Dört yıl başvuru yapamamış tanınmış kişiler ve halktan kişiler birleşince gerçekten ne kadar büyük bir talep oranı olduğunu tahmin etmek zor olmuyor.

Ne zaman başlayacağı bilinmiyor

Bu geçici durdurma işlemininin ne zaman sona ereceği hakkında Twitter tarafından gelen bir bilgi yok. Ancak şirketin önümüzdeki hafta içerisinde başvuruları tekrar almaya başlayacağı düşünülüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir