Ana SayfaGüncelInstagram, 'Aranabilir Harita' özelliğini sunuyor!

Instagram, ‘Aranabilir Harita’ özelliğini sunuyor!

Instagram, kullanıcıların en ünlü etiketli konumlardan bazılarını keşfetmelerine yardımcı olmak için tasarlanan aranabilir harita özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

Dağıtımla ilgili haberler bugün Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yayınlandı . Özelliğin yalnızca işlev olarak aranabilir olmadığını, aynı zamanda son derece dinamik olduğunu ve kullanıcılara uygulamada en iyi harita deneyimini sağladığını açıkladı.

Bu yeni ve güncellenmiş deneyimle, kullanıcılar, ilgili kategoriye bağlı olarak çeşitli konumlar için sonuçları filtrelerken, yakınlarında bulunan en iyi ve en iyi bilinen konumları keşfedebilir. Bu barlar, kafeler, kütüphaneler, restoranlar, salonlar ve daha fazlasını içerebilir.

Bu güncelleme yapılmadan önce, kullanıcılar uygulamadaki yalnızca gönderilerden oluşan normal haritayı kullanıyorlardı. Ancak güncellemenin devreye girmesiyle, kullanıcılara farklı filtre seçeneklerine erişirken harita üzerinde arama yapma şansı veriliyor. Ayrıca, ziyaret etmeyi planlıyorlarsa, yakınlarda hangi popüler yerlerin olduğunu görmek için harita ile hareket etme şansı da verilir.

Instagram kullanıcıları artık haritayı herkes için mevcut olduğu için kolaylıkla kullanabilirler, onaylandı Meta.

Aranabilir harita konseptinin tüm fikri, kullanıcıların yakınlarda bulunan yerleri veya markaları aramak istediklerinde en iyi ve en sürükleyici deneyime sahip olmaları ile ilgilidir. Bunlar genellikle kullanıcı hikayelerinde, kılavuzlarda veya gönderilerde etiketlenir.

Buna ek olarak, belirli bir hashtag arayışında olmanız ihtimaline karşı, haritanızdaki en alakalı hedefler size sunulur.

Kategori filtresi seçenekleri, Meta’nın hareket halindekiler için yepyeni bir kolaylık türü ekleyeceğini söylediği ek bir teşviktir. Akışta bulunan veya hikayelerinizde bulunan herhangi bir hashtag’e tıklamanız yeterlidir.

Daha spesifik ayrıntılar arayanlar, uygulamanın Keşfet sekmesini kullanarak şehir adlarını ve diğer yerleri arayabilirler. Ek olarak Instagram, hashtag seçeneğinin bir dizi yerel etkin nokta için de nasıl kapmak için hazır olduğunu ortaya koydu.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir