Ana SayfaGüncelFacebook grup yöneticileri için eğitim başlattı!

Facebook grup yöneticileri için eğitim başlattı!

Facebook, Grup yöneticilerinin Covid-19 döneminde kitleleriyle iletişim halinde kalabilmesi için çok çalışıyor gibi gözüküyor. Son zamanlarda bu konu üzerinde önemli yenilikler yapan şirket, bugün bu konu hakkında bir online eğitim başlattı.

facebook

Şirket, grup yöneticilerinin gruplarını daha etkili bir şekilde yönetebilmesi için yeni bir online eğitim programı başlattığını duyurdu. Bu eğitimler sayesinde grup yöneticileri, kitleleriyle daha etkili bir iletişim kurabilecekler. Bu eğitim, Facebook için grup yönetimi konusunda yapılan ilk eğitim olma özelliğini taşıyor. Bu yeni eğitim süreci kullanıcılar tarafından şimdiden olumlu yönde yanıtlar almaya başlamış durumda.

Eğitim tam 5 ay sürecek

Facebook, 5 ay sürecek eğitim sürecinin de detaylarını paylaştı:

  • Mayıs: Toplum Vakıfları: Gelişen bir topluluğun kurulması ve sürdürülmesi için temel konulara geri dönülmesi.
  • Haziran: Topluluğunuzdaki Büyüme: Topluluğunuzu tanıtmanın, büyümeyi yönetmenin ve doğru insanları dahil etmenin yolları.
  • Temmuz: Topluluğunuza katılın: Facebook Topluluğunuzda bulunan diğer insanların da fikirlerini alın ve  onlarla etkileşim kurun.
  • Ağustos:  Grup içini yönetin: Grup içinde yaşanan olayları en iyi şekilde yönetme stratejisini öğrenin.
  • Eylül: Hosting Etkinlikleri: Grubunuzu farklı bir platformda da bir arada tutun.

1.4 Milyar grup üyesi var

Dünya üzerinde toplam 2.6 Milyar Facebook kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 1.4 Milyar’ı gruplara üye. Bu da grup yönetiminin ne kadar önemli bir sorumluluk olduğunu gösteriyor. Şirket, bunun farkına varmış ve bu yüzden bu eğitimi yapma kararı almış gibi gözüküyor. Eğer bir Facebook grup yöneticisiyseniz bu eğitime katılmanızı öneririz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir