Ana SayfaGüncelFacebook, grup yöneticilerine yeni özellikler sunuyor!

Facebook, grup yöneticilerine yeni özellikler sunuyor!

Facebook, Grup yöneticilerine yeni özellikler sunmak için çalışıyor. Son güncelleme ile birlikte yıllardır kullanılan etiketlerin yerini hashtag’ler alıyor. Bu yenilik, grup yöneticilerinin gruplarda, yorum yapma, gönderi paylaşma ve gruba katılma isteği dahil olmak üzere grup etkinliklerini geçici olarak duraklatmasına izin veriyor ve birçok özellik daha getiriyor.

Facebook

Önümüzdeki günlerde resmi duyurusu yapılacak

Önümüzdeki günlerde, Facebook tarafından Grup Yöneticileri için yeni özellikler açıklanacak. Sızdırılan bilgilere bakacak olursak bu güncellemede Facebook, yöneticiler ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için elinden gelen şeyleri yapmış gibi görünüyor.

Facebook, Facebook gruplarının ilginç sohbetler, içgörüler ve fikirler ortamı olduğunu söylediği bir blog yazısı yayınladı. Blog yazısında, ”Ancak gönderileri uygun bir şekilde düzenlemek, insanların ilgilendikleri konuları doğrudan görebilmeleri için zor olabilir. Bu nedenle, farklı konuları yayınlamak için formatı değiştiriyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Grup yöneticilerine yeni gelecek özellikler sızdırıldı

Yeni gelen özellikler şu şekilde :

  • Yöneticiler ve grubun üyeleri, bir gönderi oluştururken konuyla ilgili anahtar kelimeler ve kelime öbekleri yerine hashtag kullanarak grupta bir konu oluşturabilir.
  • Grup üyeleri belirli hashtaglere tıkladıklarında, o konuyla ilgili içeriklerin bulunduğu bir sayfaya yönlendirilecekler.
  • Yöneticiler, bir grupta 5 konuya kadar konu eklemeye izin verebilecek. Eğer grupta gönderi onayı açıksa yöneticiler ve moderatörler konulara göre gönderileri ayırabilecek.
  • Konular özelliği, grubu daha etkin ve verimli bir şekilde kullanma konusunda önemli bir yer edinecek gibi görünüyor. 
  • Sosyal platform, hala etiket seçeneğini kullanan Yöneticilere hashtag özelliği verileceğini ve bu yeni formatı kullanarak önceki gönderileri de değiştirebileceklerini söyledi.
  • Gruptaki işlerine ara vermek isteyen yöneticiler, grubu belirli bir süre kapatabilir ve tüm grup etkinliklerini duraklatabilir. Üyeleri grubun kapatılması hakkında ilgili bilgilendirmek için yöneticilerin geçici kapatma işleminden sonra yalnızca bir gönderi oluşturmasına izin verilir.
  • Gönderi onayına sunulduktan sonra gönderi, bir yönetici veya moderatör tarafından reddedilirse moderatör, grubun hangi kurallarına aykırı olduğunu kullanıcı ile paylaşabilecek. Bu sayede gönderi sahipleri, geri bildirimde belirtilen hataları analiz edebilecek ve grup kurallarına uygun olarak yeniden düzenledikten sonra onay için gönderiyi yeniden gönderebilecekler. Ayrıca gönderiyi geri çeviren kişinin adının karşı tarafta “bir yönetici” şeklinde görüneceğini belirtmekte fayda var.

Tüm bu yeni güncellemeler bir hafta içerisinde iOS, Android ve Facebook.com üzerinde kullanıma sunulacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir