Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram Lite görücüye çıktı! İşte detaylar

Instagram Lite görücüye çıktı! İşte detaylar

En çok tercih edilen uygulamaların lite versiyonları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi gündemde ise Instagram Lite versiyonu bulunmakta. İndirmeye açılan bu yeni versiyon giriş seviyesi akıllı telefonlar için seçenek olacak.

Uzun yıllardır hayatımızda bulunan uygulamalar pek çok güncelleme alıyor ve telefonların hafızasını epey dolduruyor. Bu sebeple aynı PUBG Mobile Lite gibi Instagram’ın da lite versiyonu görücüye çıktı, işte sürümün detayları:

Instagram Lite şu an sadece Hindistan’da Android kullanıcılarına sunuldu

En çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarının lite sürümleri bulunuyor. Facebook Lite, Messenger Lite ve Twitter Lite gibi çeşitlendirebilen bu versiyonlar, daha az yer kapladıkları ve daha az işlem gücü gerektirdikleri için düşük donanımlara sahip telefonlar için de en iyi bir alternatif oluşturuyor.

instagram lite

Facebook, Android telefonlar için yeni Instagram Lite uygulamasını piyasaya sürdü. Bu temelde lite olarak piyasaya sürülen diğer uygulamalar gibi telefonu giriş seviyesi olan kişilere sesleniyor.

Düşük özelliklere sahip olan cihazlar için kullanıma açılan sürüm, 2 MB’tan daha düşük ve telefonlarda daha az yer kaplayacağı için daha az veri kullanacak. Instagram’ın normal sürümünü kullananların çok da kullanmadığı bazı özellikler lite versiyonda bulunmuyor. Örneğin, Reels, Alışveriş ve IGTV. Bunlara ek olarak Instagram’ın hikayeler özelliği de dahil olmak üzere popüler özellikler yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir