Ana SayfaGüncelFacebook Hikayeleri için önemli yenilik!

Facebook Hikayeleri için önemli yenilik!

Covid-19 yüzünden evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler kullanıcı artışı yaşamaya devam ediyor. Facebook, bu pandemi döneminde artan mesajlaşmayla birlikte kullanıcıların artık nasıl daha kolay etkileşim kurabileceğini düşünüyor. Şirket kullanıcıların birbirleriyle daha hızlı etkileşim kurup kaynaşabilmesi için yeni özelliğini duyurdu.

Instagram Hikayeleri için kullanıcıların hikaye üzerinden karşı tarafa DM gönderebilecekleri ”DM at” özelliği geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulmuştu. Facebook, sahibi olduğu Instagram uygulamasında bu yeniliğin çok fazla talep gördüğünü görünce bu özelliğin bir benzerini kendi uygulamasına da getirme kararı aldı. Facebook, kendi uygulamasına getirdiği bu etikete ”Bana yaz” adını vermiş. Bu özelliğin Instagram’daki ”DM at” çıkartmasıyla arasında hiçbir işlev farkı yok sadece tasarım ve bulunduğu uygulama farklı.

Facebook Hikayeler

Sızdırılan bu görüntüye bakınca butonun tasarımını görüyoruz. Bu butonu hikayesine ekleyen kişiler diğer kişilerin de istemesi durumunda çok kolay ve hızlı bir şekilde diğer kişilerle iletişime geçebilirler. Bu özellik kullanıma sunulduğu zaman Facebook Messenger üzerinde çok büyük bir mesajlaşma artışı olacağı tahmin ediliyor.

Messenger ve WhatsApp üzerinden mesajlaşma %50’den fazla arttı

Facebook, Messenger ve WhatsApp uygulamalarında son aylarda diğer aylara kıyasla %50’den fazla mesajlaşma artışı olduğunu açıklamıştı. İnsanların çoğu diğer insanlarla sürekli iletişimde kalmak için bu uygulamalar üzerinden konuşuyorlar. Facebook Hikayelere gelecek bu çıkartma da bu oranı çok daha fazla arttıracak gibi gözüküyor.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

 

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir