Ana SayfaYoutubeYoutube Kişiselleştirilmiş Konu Önerilerini Kullanıma Sunuyor!

Youtube Kişiselleştirilmiş Konu Önerilerini Kullanıma Sunuyor!

YouTube, geçen yıl Android uygulamasına kişiselleştirilmiş konular önerileri ‘ni ekledi. Ve şimdi bu özellik web ve iOS’a ekstra dil kullanılabilirliği ile geliyor. Bu konu önerileri, bir kullanıcının şu anda izlediği video ve kanala dayanıyor. Ve kullanıcıların daha kolay görüntülemek için bir sonraki harika içeriği bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Geçen yıl YouTube, Android Ana Sayfa sekmesinde kişiselleştirilmiş konular önerileri özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların YouTube tarafından önerilen videoları konularına göre sıralamasına olanak tanıyor. Video barındırma platformu şimdi bu özelliği YouTube.com ve iOS’a getiriyor ve şirket bu özelliğin dil kullanılabilirliğini de genişletti.

Bir kullanıcı oturum açtığında bu konu önerilerini görüntülemeye  sunuyor. Ve kullanıcıların daha hızlı izlemek için bir sonraki harika videoyu bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Öneriler üst banner reklamların altında görünüyor ve Premium üyeler için ise Bu karuseli arama çubuğunun altında görünüyor. Varsayılan olarak, sağdaki diğer 15 kadar diğer önerilerin yanı sıra ‘Tüm öneriler’i göreceksiniz. Önerilen konular kişiselleştirilmiş deneyimlerinize dayanacak ve izleyeceğiniz bir video seçtiğinizde YouTube, feed’i yalnızca belirli bir konuyla ilgili içerik sunmak üzere güncelleyecek.

youtube

Otomatik oynatılan videoların ‘Sıradaki’ dizini de ‘kişiselleştirilmiş konular’ kategorisine göre görüntülenecek. Şu anda akışta olduğunuz video ve kanal temelinde bu konu önerilerini gösterecektir. Bu konu önerileri, YouTube’un akış geçmişinize göre ilgilendiğini düşündüğü konulara da dayanacaktır.

Konu önerileri, kullanıcılara YouTube’un Ana Sayfa sekmesinde ve ‘Bir sonraki’ sekmesinde görüntülediği videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlayacaktır. Platform, önerilen videolarınızı dokunduğunuz herhangi bir konuyla eşleştirir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir